13 Ağustos 2014 22:47

Kavgacı siyaset Çankaya üzerinden yürüyecek

KONDA Araştırma Şirketi Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Recep Tayyip Erdoğan’ın Çankaya günlerinde de gerilimi sürdürmekten yana tavır sergileyeceğini söyledi.

Paylaş

KONDA Araştırma Şirketi Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Recep Tayyip Erdoğan’ın Çankaya günlerinde de gerilimi sürdürmekten yana tavır sergileyeceğini söyledi.

“Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turda cumhurbaşkanı seçildiği 10 Ağustos seçimlerinin Türkiye’nin yakın geleceğine etkileri ne olacak? Erdoğan nasıl bir cumhurbaşkanı olacak. Dahası Adalet ve Kalkınma Partisinin çok yakında belli olacak yeni lideriyle, Erdoğan sonrası nasıl bir döneme hazırlanıyor?” Türkiye bu sorulara yanıt ararken ABD medyası da konuyla yakından ilgileniyor. KONDA Araştırma Genel Müdürü Bekir Ağırdır son gelişmeleri Amerika’nın Sesi’ne değerlendirdi.

‘GÜL’LE BİLE ROL PAYLAŞIMINA RAZI DEĞİL’

Erdoğan’ın Çankaya günlerinde de gerilimi sürdürmekten yana tavır sergileyeceğini belirten Ağırdır, “Erdoğan belli ki parti ile ilişkisini koparmayacak. Bu anayasaya, hukuka uygun mudur tartışması ayrı ama fiilen koparmayacak görünüyor. 27 Ağustos’ta kurultay kararı gösteriyor ki Abdullah Gül ile bile herhangi bir rol paylaşımına razı değil” dedi. Erdoğan’ın Köşk günlerinden 2015’teki yerel seçimlere aşılması gereken üç önemli başlığı ise “uyumlu başbakan, yüzde 50’leri sağlayacak, sürdürecek başbakan ve batıya karsı inandırıcılık konuları” olarak özetledi. “Erdoğan’ın kriz yönetimine baktığınızda gerilimin içinden kriz yönetmeyi tercih ediyor” diye konuşan Ağırdır, Haziran 2015 seçimlerine kadar AKP’nin “kavgacı siyaseti” Çankaya üzerinden yürütmeye devam edeceğini ifade etti. (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

MGK çözüm süreci ve Gazze’yi görüştü

SONRAKİ HABER

Mülteci kadınlar anlatıyor: Evde koca baskısı, sokakta ırkçılık

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa