12 Ağustos 2014 15:17

İş kazası elinden ayağından etti

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, geçen ocak ayında yüksek gerilime kapılarak ağır yaralanan ve 2 eli ile 2 bacağını kaybeden alçı ustası 33 yaşındaki Mizan Mirza, tekrar çalışabilmek için biyonik proteze ihtiyaç duyuyor.

Paylaş

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, geçen ocak ayında yüksek gerilime kapılarak ağır yaralanan ve 2 eli ile 2 bacağını kaybeden alçı ustası 33 yaşındaki Mizan Mirza, tekrar çalışabilmek için biyonik proteze ihtiyaç duyuyor.

Mobilya Sanayi Sitesi ağaç işleri bölümünün bulunduğu Tandoğan Caddesi’nde alçı işi yapan Mizan Mirza, elindeki demir parçasının yüksek gerilim hattına değmesi sonucu akıma kapılarak ağır yaralandı. Mizan Mirza, 60 günü yoğun bakımda olmak üzere 80 günlük tedavinin ardından yaşama döndü ancak 2 el ve 2 bacağını kaybetti.  

Yaşadıklarını anlatan Mizan Mirza “İnegöl’de fabrika boyarken sundurmanın üzerindeydim. Çalıştığım sırada aşağıya sarkan yüksek gerilim hattı 70-80 santimetrelik mesafeden beni kendisine çekti. 34 bin voltluk bir akıma kapıldım. Bir anlık çarpma oldu ve sonra beni 3 metreden yere fırlattı. O an bilincim açıktı ve sadece acı hissediyordum. Ayaklarım ve ellerim yanıyordu. Daha sonra iş arkadaşlarım olayı 112’ye ihbar ettiler. Alana gelen ambulans ile İnegöl Devlet Hastanesine sevk edildim. Ondan sonra da Uludağ Üniversitesine sevk edildim. Orada 80 güne yakın bir süre tedavi gördüm. Bu sürecin 55-60 gününde yoğun bakımda kaldım” dedi.  

HÂLÂ ÇALIŞMAK ZORUNDA

2 elinin ve 2 bacağının kesildiğini belirten Mirza, yaşamının kabusa döndüğünü vurgulayarak şöyle devam etti: “Bunlar için 1 ay içerisinde 11 ameliyat geçirdim. Doktorlar bana ve aileme kollarımın ve bacaklarımın elektrik yanıklarından ötürü oluşan damar yanmalarından dolayı kesilmesi gerektiğini söylediler. Şu an herhangi bir işte çalışamıyorum ve aileme bakmakla yükümlüyüm. Hiçbir gelirim yok. Zor şartlar altındayım. Devlet büyüklerinden ve İnegöllü iş adamlarından biyonik protezler için yardım istiyorum. Bu konuda başvuru yaptım, bekliyorum. Kendi imkanları olanlar bu biyonik protezleri alabiliyorlar, fakat bizim durumumuz olmadığı için beklemek durumundayız.” (Bursa/DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

Yavru kedileri işkenceyle öldüren kadın serbest bırakıldı

SONRAKİ HABER

"Ali Babacan, Erdoğan’a partiden ayrılacağını söyledi" iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa