09 Ağustos 2014 16:49

Ankara metrosu 4 ayda nasıl raydan çıktı?

Yerel seçimler öncesi hizmete açılan Kızılay-Çayyolu metrosu, dün akşam saat 20.00 sularında Necatibey istasyonunda raydan çıktı. Çayyolu Koru istasyonundan binen yolcular, Söğütözü istasyonunda indirildi. Söğütözü istasyonunda yüzlerce yolcu mahsur durumda kaldı.

Paylaş

Yerel seçimler öncesi hizmete açılan Kızılay-Çayyolu metrosu, dün akşam saat 20.00 sularında Necatibey istasyonunda raydan çıktı. Çayyolu Koru istasyonundan binen yolcular, Söğütözü istasyonunda indirildi. Söğütözü istasyonunda yüzlerce yolcu mahsur durumda kaldı. Rayların üzerinden yürümek zorunda kalan yolcularda can kaybı ve yaralanma yaşanmadı. Geçtiğimiz çarşamba akşamı da Sincan-Batıkent hattında metro bir süre hizmet vermemiş, yolcular belediye otobüsleriyle taşınmıştı.

CHP Ankara  Milletvekili Levent Gök, Kızılay-Çayyolu metrosunda Necatibey istasyonunda meydana gelen kazadaki ihmal ve iş kusurlarını sordu. İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemiyle verilen önergede, “Bu kadar kısa sürede metal yorgunluğu vs. nedenlerden bahsedilemeyeceğine göre, kazaya yol açan ağır ihmal ve iş kusurları nelerdir?” denildi. 4 ay gibi kısa bir süre önce açılan metrodaki kazanın nedenini soran Gök, kazayla ilgili soruşturmanın ne zaman başlatılacağına dair yanıt istedi. Vagon-makas iletişiminin otomatik olup olmadığını soran Gök, “Depolarda bekletilen aksamın önceki yıl yaşanan sel nedeniyle ıslanmasından sonra, işin gerektirdiği özenle bakım, onarım ve test işlemleri yapılmış mıdır? Bu konuda tutulmuş raporlar mevcut mudur?” dedi.  (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Bayrağı indirdiği iddia edilen şahıs gözaltına alındı

SONRAKİ HABER

DYP'den 23 Haziran açıklaması: Tüm gücümüzle İmamoğlu'yu destekleyeceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa