09 Ağustos 2014 15:57

Bayrağı indirdiği iddia edilen şahıs gözaltına alındı

Diyarbakır'da 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'nda Türkiye bayrağını indirdiği iddia edilen 34 yaşındaki Ömer Mutlu, bugün Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Paylaş

Diyarbakır'da 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'nda Türkiye bayrağını indirdiği iddia edilen 34 yaşındaki Ömer Mutlu, bugün Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde geçen 7 Haziran günü günü yol kesme eylemlerine polis saldırısında Ramazan Baran ile Baki Akdemir katledilmişti.

Yaşamını yitiren Ramazan Baran, 8 Haziran günü Diyarbakır Yeniköy Mezarlığı'nda defnedildi. Cenaze sırasında bir grup, 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'nın nöbetçi kulübesini taşlarken, yüzü kapalı bir kişi de bayrak direğine tırmanarak asılı olan Türkiye bayrağını indirdi.

Türkiye bayrağını indiren kişinin yakalanması için güvenlik güçleri çalışma başlattı. Bayrağı indirdiği iddia edilen şüpheli Ömer Mutlu'nun Diyarbakır'ın Lice ilçesinde bulunduğu belirlendi. Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Lice'de bugün özel bir ekibin düzenlediği operasyonla şüpheli Ömer Mutlu'nun yakalandığını söyledi.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen Mutlu hakkında başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

Diyarbakır Valiliği yaptığı açıklamada "08.06.2014 günü 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı behçesindeki Türk bayrağını indiren zanlı 1980 doğumlu Ömer Mutlu, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalanmıştır. Söz konusu şahısla ilgili adli süreç devam etmektedir" denildi.

Bu arada Eskişehir'daki 1'inci Hava Kuvvet Komutanlığı ile Diyarbakır'daki 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı, geçtiğimiz günlerde Eskişehir merkezli Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığı adı altında yeniden yapılandırıldı. Bu yeni düzenlemenin bayrak indirme nedeniyle yapıldığı iddiaları ortaya atılırken, bu yetkililerce yalanlandı. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Ersun Yanal istifa etti

SONRAKİ HABER

Adana'da HDP'li 7 genç tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa