09 Ağustos 2014 10:50

Karayazı'da operasyon üzerine halk yeniden dağlarda

Karayazı'nın Kösehasan köyü kırsalında HPG'lilere yönelik yeniden başlatılan operasyon nedeniyle halk 2'nci kez operasyon bölgesine geldi.

Paylaş

Karayazı'nın Kösehasan köyü kırsalında HPG'lilere yönelik yeniden başlatılan operasyon nedeniyle halk 2'nci kez operasyon bölgesine geldi.

Erzurum ve Karayazı'dan gelen çok sayıda zırhlı araç eşliğinde Kösehasan köyü kırsalında akşam saatlerine yeniden HPG'lilere yönelik başlatılan operasyon nedeniyle yurttaşlar sabah saatlerinde bir kez daha canlık kalkan olmak için operasyon bölgesine gitti. 6 Ağustos akşamı operasyon başlatan ve halkın canlı kalkan olması üzerine 8 Ağustos sabahı geri çekilen askerler, akşam saatlerinde yeniden bölgeye gelerek, dağlarda pusulama ve mevzi kurmaya başladı.

Başlatılan operasyon nedeniyle aralarında DBP Erzurum İl Eş Başkanı Sabahattin Yılmaz, BDP ve HDP Karayazı, Karaçoban, Hınıs ile Tekman ilçe yöneticileri, İHD Erzurum yöneticileri ve Karayazı Belediye eş başkanları Memet Sait Karabakan, Zeynep Bingöl'ün de bulunduğu çok sayıda kişi Kösehasan köyüne giderek operasyonun yapıldığı dağlara dağıldı.

Bölgede operasyon devam ederken, operasyon sonlandırılmadan dağlardan inmeyeceklerini belirten yurttaşların bekleyişi de sürüyor. (Erzurum/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

İsrail, Gazze ve Batı Şeria\'da öldürmeye devam ediyor

SONRAKİ HABER

Yüksek İstişare Kuruluna Ahmet Davutoğlu ayarı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa