08 Ağustos 2014 21:45

Kadın cinayetlerini durdurmak için yürüdüler

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun yaptığı çağrıyla toplanan kadınlar Taksim Tünel’den Galatasaray Meydanı’na yürüdü.

Paylaş

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun yaptığı çağrıyla toplanan kadınlar Taksim Tünel’den Galatasaray Meydanı’na yürüdü.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği, kadın cinayetlerini önlemeye yönelik taleplerini dile getirebilmek için Taksim Tünel’den Galatasaray Meydanı’na yürüdü."Yaşam hakkımızı alacağız, kadın cinayetlerini durduracağız" sloganıyla yola çıkan gruba öldürülen kadınların aileleri ve Yasemin Göksu, Berna Laçin, Buket Uzuner gibi sanatçılar da destek verdi.

Grup adına açıklama yapan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav, kadın cinayetlerinin büyük oranda arttığını, Hükümeti ve emniyet mensuplarını kadınları korumaya çağırdı. Kadınların mahkemeye başvurduklarını ancak tüm kapıların birer birer yüzlerine kapandığını söyleyen Kav, kadınlara ‘gerçek koruma’ talep etti.

Muğla'da ayrılıp, kendi hayatını kurmak istediği için öldürülen Sedef Berberoğlu’nun annesi Gülender Kan; Hükümete ve Aile ve Sosyal Politikalar bakanı Ayşenur İslam’a seslendi. Kan, “Ölen çocuklar sizin çocuklarınız da olabilirdi. Lütfen kadın cinayetlerine dur deyin. Cinayetleri önlemek gerekli yasaları çıkarın, bizim yüreğimize su serpin” diye konuştu. (İstanbul/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

İsrail \'gayriresmi\' ateşkes sırasında da öldürmeye devam etti

SONRAKİ HABER

Erkan Baş'tan sandığa çağrı: AKP'nin karanlığına 'dur' demek için oy vereceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa