08 Ağustos 2014 11:37

Ateşkes sonrası yapılan saldırının ilk kurbanı 10 yaşında bir çocuk

Gazze'de 72 saatlik ateşkesin sona ermesinin ardından İsrail Gazze’ye hava saldırısı düzenledi. 72 saatlik ateşkes sonrası İsrail'in hava saldırısında ilk can kaybı 10 yaşında bir çocuk oldu

Paylaş

Gazze'de 72 saatlik ateşkesin sona ermesinin ardından İsrail Gazze’ye hava saldırısı düzenledi. 72 saatlik ateşkes sonrası İsrail'in hava saldırısında ilk can kaybı 10 yaşında bir çocuk oldu

Mısır'da devam eden görüşmelerde hiçbir talebine olumlu cevap verilmediğini belirten Hamas, ateşkesin uzatılmasını reddetmişti. Ateşkesin sona ermesinin ardından Gazze'den İsrail'e 10 roket fırlatılmıştı. İsrail basını, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun roket saldırılarına güçlü biçimde karşılık verilmesi için orduya talimat gönderdiğini yazdı.

GAZZE’DE ATEŞKES SONRASI İLK CAN KAYBI: 10 YAŞINDAKİ ÇOCUK ÖLDÜ

Gazze Şeridi’nde bugün sabah sona eren 72 saatlik ateşkes sonrası İsrail'in hava saldırısında ilk can kaybının yaşandığı bildirildi.

Filistin sağlık yetkilileri, Gazze şehrinde bir cami yakınında yaşanan İsrail hava saldırısında 10 yaşında bir çocuğun öldüğünü ve 6 kişinin de yaralandığını açıkladı.

İsrail ateşkesin sona ermesinden sonra Hamas’ın 18 roket fırlattığını ve “Demir Kubbe” savunma sisteminin ikisini yok ettiğini kaydetti. İsrail polisi ise roketler boş araziler ve evlere isabet ettiğini ve 2 kişinin yaralandığını belirtti.

İsrail ordusu ise ateşkesin sonra ermesi ve roket atışlarından sonra Gazze'de bir dizi yeri hava saldırısı ile vurduklarını bildirdi. İsrail, vurulan yerlerin roket atılan bölgeler olduğunu savundu.

Çatışmaların başlaması ile Kahire’de devam eden görüşmelerin çıkmaza gidip girmeyeceği merak ediliyor. Ara bulucu Mısır, taraflar arasında kalıcı anlaşma için çalışmalara devam ediyor.

İsrail, Hamas’ın roket atmaya devam etmesi durumunda Gazze’de ateşkesin yenilenmesi için müzakereler yapmayacağını ve halkını her ne pahasına olursa koruyacağını duyurdu. Hamas ise 3 günlük ateşkesin yenilenmemesine rağmen müzakerelere devam etmek istediklerini açıkladı. (CİHAN)
 

ÖNCEKİ HABER

Urfa\'da IŞİD üyeleri mi tedavi ediliyor?

SONRAKİ HABER

İstanbul Onur Haftası Komitesine "toplumsal tereddütlü grup" gerekçesiyle ret

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa