08 Ağustos 2014 00:14

Cudi Dağı'ndaki askeri operasyon son buldu

Şırnak'ın Cudi Dağı'nın dün başlatılan askeri operasyon sonlandırıldı. Canlı kalkan eylemi yapılan Karayazı'da da asker geri çekildi

Paylaş

Şırnak'ın Cudi Dağı'nın dün başlatılan askeri operasyon sonlandırıldı.

Şırnak Silopi'ye bağlı Görümlü (Bespin) ve Çalışkan (Qite) beldelerinde bulunan korucuların da katıldığı askeri operasyonun, sonlandırıldığı bildirildi. Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre; asker ve korucuların sabah saatlerinde operasyona son vererek, bölgeden döndüğü öğrenildi.

KARAYAZI'DA ASKERİ ABLUKA KALKTI
 
Erzurum'un Karayazı ilçesine bağlı Kösehasan köyü kırsalındaki askeri hareketliliğe karşı halkın canlı kalkan eylemi başlatıp geceyi arazide geçirmesi üzerine askerler sabaha karşı alandan çekildi. Askerin geri çekilmesi üzerine halk havai fişekler patlatarak, "Be Serok jiyan nabe", "Bi can bi xwîn em bi te re ne ey Serok" ve "Yaşasın halkların kardeşliği" sloganları atarak zaferlerini kutladı. Daha sonra halk Karayazı ilçe merkezine doğru konvoy halinde hareket etti.

Burada kitle adına konuşan Demokratik Bölgeler Partisi Karayazı İlçe Eş Başkanı Salih Altaylı, eyleme destek veren halka, seçilmişlere ve siyasi parti temsilcilerine teşekkür etti. Araçlarla ilçe merkezinde konvoyla zafer turu atan halk daha sonra dağıldı.

Dün akşam Şırnak'ın Cudi Dağı, Bingöl'ün Kiğı ve Yedisu ile Dersim'in Pülümür ilçelerinin kırsalında hava destekli askeri operasyonlar başlatılmıştı  (DİHA) 

ÖNCEKİ HABER

Bebeklerde göz muayenesi ihmale gelmez

SONRAKİ HABER

TÜRGEV: CHP adayını gençlerimizden ve gönüllülerden özür dilemeye davet ediyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa