07 Ağustos 2014 17:16

Rize Fındıklı'da Demirtaş stantına saldırı

Rize Fındıklı'da Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’a destek için açılan standa ellerinde kesici aletler bulunan ırkçı bir grup tarafından saldırı gerçekleştirildi. Saldırı esnasında polisin saldırganlara müdahale etmemesi tepki gördü.

Paylaş

Rize Fındıklı'da Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’a destek  için açılan stanta ellerinde kesici aletler bulunan ırkçı bir grup tarafından saldırı gerçekleştirildi. Saldırı esnasında polisin saldırganlara müdahale etmemesi tepki gördü.

Rize’nin Fındıklı ilçesinde Halkların ve Değişimin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş için yapılan seçim çalışmaları kapsamında kurulan stantta ellerinde kesici aletler bulunan bir grup tarafından saldırı gerçekleştirildi. Saldırgan gruba olay yerine gelen polisler müdahale etmezken, çevre esnafı saldırganlara ve polise tepki gösterdi.

Yaşanan kargaşadan sonra gözaltına alınan gençler, serbest bırakıldı. Saldırganlar standın yanına Türk bayrağı açarken, HDP’li gençler basın açıklaması düzenleyerek olay yerinden ayrıldı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Adalet Arayan İşçi Aileleri’nden Cumhurbaşkanı adaylarına mektup

SONRAKİ HABER

İbrahim Tatlıses: Tayyip Erdoğan için ölürüm

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa