07 Ağustos 2014 17:05

Van Valiliği'nden çatışma açıklaması

Van Valiliği, Özalp'te (Qelqelî) yol kontrolü yapan askerlerin açtığı ateş sonucu bir kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Paylaş

Van Valiliği, Özalp'te (Qelqelî) yol kontrolü yapan askerlerin açtığı ateş sonucu bir kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Van'ın Özalp (Qelqelî) ilçesinde dün akşam saatlerinde HPG'li olduğu iddia edilen bir grup ile askerler arasında çıkan çatışmada bir HPG'linin yaşamını yitirdiği haberleri üzerine Van Valiliği tarafından konuya ilişkin açıklama yapıldı.

Van Valiliği'nin yazılı açıklamasında şunlar belirtildi: "Özalp ilçemizde kaçakçılığın men ve takibine dair yapılan çalışmalar çerçevesinde Özalp-Çaldıran il yolu üzerinde 06. 08. 2014 günü akşam saatlerinde yapılan uygulamada, saat 22.30 civarında bir minibüs 'dur' ihtarına uymayarak, görevli Jandarma birliğine uzun namlulu silahlarla ateş etmiş, yol kapamada kullanılan lastik patlatan cihazın üzerinden geçerek olay yerinden kaçmak istemiştir. Devriye kuvvetlerinin ateşe karşılık vermesi üzerine minibüs 200-300 metre ileride durmuş ve 3 şahsın koşarak bölgeden uzaklaştığı tespit edilmiştir. Araçta yapılan incelemede kimliği henüz tespit edilemeyen 1 kişinin ölü olduğu belirlenmiştir. Ayrıca araçta silah, mühimmat ve örgütsel dokümanlar ele geçirilmiştir. Olayla ilgili adli tahkikat devam etmektedir." (Van/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

İstanbul, gündüz vakti geceyi yaşadı, beklenen yağmur geldi

SONRAKİ HABER

Ekrem İmamoğlu: İstanbul'da en büyük ihaleler canlı yayınlanacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa