06 Ağustos 2014 22:43

İşadamından kadın bakıcıya dayak

Ünlü bir işadamının 5 yaşındaki kızına bakmak için işe başlayan Özbek kadın bakıcı, N.G. adlı işadamı tarafından demir çubukla dövüldüğünü iddia ederek şikayetçi oldu. Vücuttaki darba bağlı morluklar ve hastane raporu kadını doğruluyor.

Paylaş

Ünlü bir işadamının 5 yaşındaki kızına bakmak için işe başlayan Özbek kadın bakıcı, N.G. adlı işadamı tarafından demir çubukla dövüldüğünü iddia ederek şikayetçi oldu. Vücuttaki darba bağlı morluklar ve hastane raporu kadını doğruluyor.

Olay, işadamının polise “çocuğum kaçırıldı” şeklindeki başvurusu üzerine ortaya çıktı. İhbarın yapıldığı eve giden polis, kaçırıldığı ileri sürülen çocuğu da, çocuğun babası tarafından demir çubukla dövülen yaralı kadını da aynı evde buldu.

Ambulansla hastaneye kaldırılan D.İ.’nin iki kolu ve kalça kemiğinde kırıkların olduğu ortaya çıktı. İfadesinin alınması için karakola getirilen N.G. de kadın bakıcı hakkında ‘çocuk kaçırma ve alıkoyma’ iddiasıyla şikayetçi oldu. D.İ.’yi ağır yaralamasına rağmen işadamı, karakolda alınan ifadesinin ardından savcının talimatıyla serbest kaldı.

‘DURUMU ANLATTIM’

Gündüzleri çiftin kızlarına bakıp bir kısım ev işlerine yardım ederek çalıştığını söyleyen D.İ, 3 Ağustos 2014 günü yaşadıklarını şöyle anlattı: “Eve gittiğimde N.G. ve M.G. çifti kahvaltı yapıyordu. Sonra evden ayrıldılar. 18.30’a kadar çocukla ilgilendim. Oyunlar oynadık. M.G. beni arayarak 20.30’a kadar eve dönmeyeceğini söyledi ve telefonu kapattı. Ancak o gün Özbekistan’a dönecek olan bir arkadaşımla buluşup ona olan borcumu ödemem gerekiyordu. Bunu hanıma söyleyemeden kapattı. Kontörüm olmadığı için de onu arayıp izin isteyemedim. Çocuğu da evde tek başına bırakmamak için onu da alıp arkadaşımla Fikirtepe’de buluşmaya gittim. Borcumu verdikten sonra çocuğun tuvaleti geldiği için, kaldığım eve de yakın olduğumuz için eve gittik. Ona bir şeyler yedirdim. Bu sırada M.G beni telefonla aradı. Ona durumu anlattım. Gecikmeden gelmemi söyledi. Taksiye binerek eve gittik. Eve girdiğimde N.G, açıklama yapmama fırsat vermeden elindeki demir bir çubukla bana vurmaya başladı. Ben defalarca kötü bir niyetim olmadığını, kızlarına asla zarar vermeyeceğimi söylememe rağmen vücudumun çeşitli yerlerine demir çubuk, yumruk ve tekme ile durmadan vurdu, hakaret etti. Beni eve gelen polisler kurtardı.” (İstanbul/DHA)

 

ÖNCEKİ HABER

Eğitimsen’den İTÜ’deki sürgünlere tepki

SONRAKİ HABER

"Ali Babacan, Erdoğan’a partiden ayrılacağını söyledi" iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa