05 Ağustos 2014 22:29

Zürih kadroları belli oldu

Zürih’te düzenlenecek olan 2014 Avrupa Atletizm Şampiyonası için artık son bir haftaya girildi. Ülkelerin İsviçre’ye getireceği isimler belli olurken aralarında Aslı Çakır Alptekin’in de bulunduğu, kıtanın dokuz Olimpiyat şampiyonu unvanlı ismi turnuvada olmayacak.

Paylaş

Zürih’te düzenlenecek olan 2014 Avrupa Atletizm Şampiyonası için artık son bir haftaya girildi. Ülkelerin İsviçre’ye getireceği isimler belli olurken aralarında Aslı Çakır Alptekin’in de bulunduğu, kıtanın dokuz Olimpiyat şampiyonu unvanlı ismi turnuvada olmayacak. Şampiyonada, dokuzu 2012’den daha önce Olimpiyat altını kazanmış 15 isim yer alıyor.

Atletizmdunyasi.com’dan Merthan Can’ın haberine göre, fireler özellikle kadınlarda verildi. Londra 2012’yi zaferle tamamlayan 10 kadın Avrupalıdan sadece ikisi Zürih listesinde yer alıyor. Erkeklerde ise Londra 2012’de gülen sekiz Avrupalı atlet arasında İsviçre’ye gelmeyen tek isim yürüyüşçü Sergey Kirdyapkin.  

12-17 Ağustos tarihleri arasında Leitzgrund Arena’da düzenlenecek olan turnuvada yarışamayacak isimlerden biri de Aslı Çakır Alptekin. Doping soruşturmasında TAF Disiplin Kurulunun akladığı, ancak IAAF’ın CAS’a götürdüğü mahkemesi süren ve tedbirli olan Alptekin, 2012’deki başarısından bu yana yarışamıyor. 2012 Olimpiyatları’nın 20 kilometre yürüyüş şampiyonu Yelena Laşmanova da geçen yıl pozitif çıkan doping testi yüzünden cezalı. Heptatlet Jessica Ennis, yeni anne olduğu için sezonu pas geçti; Mariya Savinova, Natalya Antyuk, Tatyana Lisenko, Anna Çiçerova ve Yuliya Zaripova ise Rusya takımına girmediler.

Türkiye, şampiyonaya 29 atletle katılıyor. Geçtiğimiz Avrupa Şampiyonasında altın kazanan Polat Kemboi Arıkan, 10 binde unvanını korumaya çıkarken, Avrupa Şampiyonası kariyerinde 5 bin ve 10 binde iki altını bulunan Elvan Abeylegesse de üçüncü dalda madalya kovalayacak. Elvan, bu kez 42.195’te podyum mücadelesi yapacak. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Seçmenler yurt dışında bürokrasiye takıldı

SONRAKİ HABER

Gebze’de “Ekonomik kriz ve sınıf mücadelesi” paneli düzenlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa