05 Ağustos 2014 08:54

Operasyonu dün Twitter'dan duyurdu, hesabı kapatıldı

İstanbul'da bu sabah polise yönelik ikinci büyük dalga operasyon başlatıldı. Operasyonu dün akşam hesabından duyuran Twitter fenomenlerinden Fuat Avni'nin (@fuatavni) hesabı ise kapatıldı.

Paylaş

İstanbul'da bu sabah polise yönelik ikinci büyük dalga operasyon başlatıldı. Operasyonu dün akşam hesabından duyuran Twitter fenomenlerinden Fuat Avni'nin (@fuatavni) hesabına ise Türkiye'den erişim engellendi.

Fuat Avni Twitter hesabından 'Yarın sabah erken saatlerde İstanbul İstihbarat Şube polislerine operasyon yapılacak.Operasyonda 32 kişiyi gözaltına almayı planlıyorlar. Düzmece ve zorlama dosyalar hazır.KÇG, bugünkü toplantıda 'Olabildiğince çok kişi gözaltına alıp korku ve sindirme pisikolojisini devam ettirelim' kararı aldı.Rol dağılımı yapıldı. Operasyon savcısı Okan Özsoy, müfettiş Selim Kutkan, sorgu hakimi Cevdet Özcan ve Fevzi Keleş.'Operasyon deşifre olunca siyasi olduğu anlaşılıyor' diye yandaş ve tetikçilerden sakladıkları kumpası deşifre ettim. Sabah ola hayrola' diye yazdı.

Akşam attığı tweetlerle dikkat çeken @fuatavni hesabına Türkiye'den erişim engellendi. Ancak Twitter fenomeni, yedek hesaptan tweet yazmaya devam etti. İlk tweetinde ise "Seninle hesabım böyle kapanmaz, korkma titre" ifadelerini kullandı. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Beklenen polis operasyonu başladı

SONRAKİ HABER

"Mançalı Adam" Süreyya Sahnesinde

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa