04 Ağustos 2014 19:25

Gülen’den Erdoğan’a ‘paralel’li beddua

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cemaate yönelik 'paralel devlet', 'silahlı çete', 'örgüt' suçlamalarına, Fethullah Gülen’den yanıt geldi: 'Kim paralelse, kim milletin hakkı olan arpa kadar bir haram yemişse, Allah onun belasını versin!'

Paylaş

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cemaate yönelik “paralel devlet”, “silahlı çete”, “örgüt” suçlamalarına, Fethullah Gülen’den yanıt geldi: “Kim paralelse, kim milletin hakkı olan arpa kadar bir haram yemişse, Allah onun belasını versin!”

Fethullah Gülen Herkul.org sitesinde bugün bazı açıklamalarda bulunan Gülen, Başbakan Erdoğan’ın 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonları sonrası “paralel yapı” nitelemesi yaptığı cemaate yönelik iddialarına ilişkin şunları söyledi: “‘Kim paralelse, Allah onun belasını versin. Kim sülükse, Allah onun bin belasını versin. Sülüklerin evlerine ateş salsın, yuvalarını başlarına yıksın. Bizsek yani. Kim çeteyse… kim örgütse… kim silahlı örgütse… kim milletine kötülük yapmak istiyorsa… kim milletin hakkı olan arpa kadar bir haram yemişse, Allah onun belasını versin!’ Bunu söylerken kendi adınıza söyleyin!” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Demirtaş: Ortak vatanda birlikte üretelim, birlikte yönetelim

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu'dan 2. yıl dönümünde “Adalet Yürüyüşü” açıklaması

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa