Dersim’de çatışma: 2 HPG’li yaşamını yitirdi

Dersim’de çatışma: 2 HPG’li yaşamını yitirdi

DERSİM’de 27 Haziranda Ovacık ilçesinde askerle girdikleri çatışmada yaşamını yitiren 3 MKP’linin cenazeleri Malatya Adli Tıp Kurumu’ndan aileleri, avukatlar ve kurum temsilcileri tarafından alınarak, bir araç konvoyuyla Dersim’e getirildi.Cenazelerden İsmail Pektaş ile Ozan Dermanlı Ovacık’a bağlı Konaklar Köyü m

DERSİM’de 27 Haziranda Ovacık ilçesinde askerle girdikleri çatışmada yaşamını yitiren 3 MKP’linin cenazeleri Malatya Adli Tıp Kurumu’ndan aileleri, avukatlar ve kurum temsilcileri tarafından alınarak, bir araç konvoyuyla Dersim’e getirildi.

Cenazelerden İsmail Pektaş ile Ozan Dermanlı Ovacık’a bağlı Konaklar Köyü mezarlığında Abidin Demir de Mazgirt’te toprağa verildi. Cenazelere işkence yapıldığı da iddia edildi.

Diğer yandan Çemişgezek ilçesine bağlı Gözlüçayır Köyü kırsalında önceki gün gece çıkan çatışmada 2 HPG’linin yaşamını yitirdiği iddia edildi. Ayrıca Pülümür Vadisi, Kutu Deresi, Vartinik kırsalında da operasyonların devam ettiği yer yer çatışmalarında yaşandığı bildirildi. (DERSİM)

www.evrensel.net