30 Haziran 2011 08:20

‘Lozan’ın Çocukları’ Ankara’da

Mübadele ve savaş yıllarında topraklarından ayrılmak zorunda kalanların öyküsünü anlatan ‘Lozan’ın Çocukları’ isimli fotoğraf sergisi açılışına Patrik Bartholomeos da katılacak.Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık olağan haftalık değerlendirme toplantısına, 2 Temmuz 1993’te yaşanan acı olayl

‘Lozan’ın Çocukları’ Ankara’da

Paylaş

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık olağan haftalık değerlendirme toplantısına, 2 Temmuz 1993’te yaşanan acı olayları anarak başladı. Tanık, Yunan Diplomat Stratos Efthymiou tarafından hazırlanan ‘Lozan’ın Çocukları’ fotoğraf sergisinin, Yunanistan Büyükelçisi Fotios J. Xydas ve Patrik Bartholomeos’un katılımıyla açılacağını bildirdi. Kentin her türlü ögesine ve azınlıkların varlığına saygı göstermenin yeni toplumcu belediyelik anlayışının temelinin oluşturduğunu belirten Tanık, hem ‘Lozan’ın Çocukları’nı hem de 2 Temmuzu bir bütün olarak değerlendirdiklerine vurgu yaptı.
 

18 YIL GECİKMELİ ALTYAPI YENİLEMESİ

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan sel felaketine de değinen Tanık, Ankara’nın altyapı sorununun olduğunu ifade etti. Tanık, “18 yıl gecikmiş olsa da, Büyükşehir Belediyesi, Çankaya’nın altyapı yenileme çalışmasına bu sene girişiyorsa, bunu minnetle karşılarım. Bunun çok önceden yapılması gerekirdi” dedi. 800 bin yerleşik, iki buçuk milyon gündüz nüfusuna sahip olan Çankaya gibi ilçe belediyelerinin daha kapsamlı yetkilere sahip olmaları gerekliliğini vurgulayan Tanık, önümüzdeki yasama döneminde bu görev paylaşımı konusunda çalışmalar yapılmasını umduklarını bildirdi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Ejot işçileri patronu uyardı

SONRAKİ HABER

YSK, sandık kurullarının görev ve yetkilerinde değişikliğe gitti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa