02 Ağustos 2014 20:05

48 saat sonra bulunan E.Y. 'kaçırılmadım kendim gittim' dedi

Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Geyikli beldesindeki yazlıklarının önünden 2 gün önce kaçırıldığı iddiasıyla aranan ve jandarma timi tarafından Kazdağları'nda bulunan 17 yaşındaki E.Y.'nin ifadesinde, "Kendi rızamla kaçtım. Şikayetçi değilim" dediği öğrenildi. Gözaltındaki işlemleri tamamlanan 21 yaşındaki C.T. ise adliyeye sevk edildi.

Paylaş

Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Geyikli beldesindeki yazlıklarının önünden 2 gün önce kaçırıldığı iddiasıyla aranan ve jandarma timi tarafından Kazdağları'nda bulunan 17 yaşındaki E.Y.'nin ifadesinde, "Kendi rızamla kaçtım. Şikayetçi değilim" dediği öğrenildi. Gözaltındaki işlemleri tamamlanan 21 yaşındaki C.T. ise adliyeye sevk edildi.

Ezine'ye bağlı Dalyan Köyü Odunluk İskelesi Mevkii'ndeki yazlıklarının önünden geçen çarşamba gecesi saat 22.00 sıralarında kaybolan Galatasaray Basketbol takımının eski oyuncularından Haşim Murat Yurdakul'un 17 yaşındaki kızı E.Y. için jandarma ekipleri harekete geçti.

Kızının kaçırıldığını söyleyen Haşim Murat Yurdakul'un şikayeti üzerine İl Jandarma Komutanlığı ile Geyikli Jandarma Komutanlığı ekiplerinden oluşan özel bir tim kuruldu. Tüm istihbarati bilgileri değerlendiren jandarma timi, çemberi daralttı. Dün saat 22.00 sıralarında Kazdağları'nın eteklerinde bulunan Bayramiç İlçesi'ne bağlı Evciler Köyü kırsalındaki tarla içinde, naylondan yapılmış barakada E.Y. ve kendisini kaçırdığı ileri sürülen C.T. bulundu.

İlk olarak Bayramiç İlçe Jandarma Komutanlığı'na getirilen zanlı C.T ve E.Y., Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. İkili daha sonra yazlığın bulunduğu beldedeki Geyikli Jandarma Komutanlığı'na getirildi. Jandarma aracından indirilen E.Y.'ye yöresel kıyafetler giydirilmiş olması dikkat çekti. Kızının bulunduğu haberini alan baba Haşim Murat Yurdakul, avukatı ve yakınlarıyla birlikte Geyikli Jandarma Karakol Komutanlığı'na geldi. Bu sabaha kadar devam eden ifade alma işleminin ardından saat 06.30'da E.Y. babası Haşim Murat Yurdakul ile birlikte karakoldan ayrıldı.

BABA ŞİKAYETÇİ OLDU


E.Y.'nin ifadesinde, "Birlikte planladık. Kendi rızamla kaçtım. Şikayetçi değilim" dediği öğrenildi. Ancak baba Haşim Murat Yurdakul'un, E.Y.'nin hiperaktiviteye bağlı dikkat dağınıklığı olduğuna dair raporunun olduğunu, kızının 14 yaşındaki bir çocuk gibi davrandığını ve sağlıklı düşünemeyeceğini öne sürüp şikayetçi olduğu belirtildi.

TANINMAMASI İÇİN YÖRESEL KIYAFET GİYDİRMİŞ

İşlemlerinin tamamlanması sonrası Ezine Adliyesi'ne sevk edilen C.T.'nin ifadesinde, "E.Y.'yi seviyordum. Önceden sözleştik. O gece yazlıklarının ilerisindeki yolda buluştuk. Oraya da kendisi geldi. Birlikte yürüyerek Ezine ilçesi'nin Kemallı köyüne kadar geldik. Buradan otostopla Ayvacık ilçesine gittik. Yine otostopla Bayramiç ilçesine geçtik. Kazdağları bölgesindeki bir tarlanın içinde naylon barakada zaman geçirdik. E.Y.'ye tanınmaması için temin ettiğim yöresel kıyafetleri giydirdim. Birbirimizi seviyoruz" dediği öğrenildi.

Öte yandan E.Y.'nin sosyal paylaşım sitesindeki hesabında profil fotoğrafının altına C.K.'nin ismini yazdığı görüldü.

SERBEST BIRAKILDI

Çanakkale'nin Ezine İlçesi'nde, 17 yaşındaki E.Y.'yi kaçırdığı iddiasıyla gözaltına alınan ve işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 21 yaşındaki C.T., adli kontrollü olarak serbest bırakıldı. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

İşçileri taşıyan otobüs kaza yaptı: 15 yaralı

SONRAKİ HABER

Kültürpark imar planı yeniden ele alınacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa