31 Temmuz 2014 09:58

Murat Göğebakan hayatını kaybetti

Uzun süredir kanser tedavisi gören sanatçı Murat Göğebakan, saat 08.45'te tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Paylaş

Uzun süredir kanser tedavisi gören sanatçı Murat Göğebakan, saat 08.45'te tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Sanatçının tedavi gördüğü hastaneden yazılı bir açıklama yapıldı. Prof. Dr. Hüseyin Öz imzalı açıklamada şu bilgilere yer verildi: "5 yıl önce lösemi teşhisi konulan Murat Göğebakan lösemi ve solunum yetmezliği sebebiyle 10 gündür hastanemizin yoğun bakım ünitesinde tedavi görmekteydi. Bu sabah saat 08.45'de lösemiye bağlı ani kalp durması sonucu hayatını kaybetmiştir."

“AY YÜZLÜMÜZÜ KAYBETTİK”
Murat Göğebakan'ın kardeşi Ferhat Göğebakan gözyaşlarına boğuldu. Gazetecilere açıklama yaparken hıçkırarak ağlayan Ferhat Göğebakan şöyle konuştu: “25-26 günden beri buradayız. Bir şey yapamadık. Hocalarımız ellerinden geleni yaptılar ama ay yüzlümüzü kaybettik. Yarın akşam memleketi Adana'ya götüreceğim, abime son görevimi yerine getireceğim. Adana'da baba ocağına götürüp, cumartesi kara toprağa kendi elimde bırakıp, çıkacağım. Ay yüzlünüz size elveda etti."

"FATİH CAMİİ'NDE CENAZE NAMAZI KILINACAK"
Ünlü sanatçının yakın arkadaşı Feridun Özdemir de Göğebakan'ın inançlı bir insan olduğunu söyledi. "Son günlerinde Rabbiyle muhabbet ede ede gitti. Sürekli onunla sohbet halindeydi.” diyen Özdemir şöyle devam etti: “Bir ara kendine geldi, 'Rabbinle muhabbet ediyor musunuz, bize dua ediyor musun' dedim. Kaşlarıyla 'evet' dedi. Son iletişimimiz bu oldu. Tevekkülle aramızdan ayrıldı. Allah nasip ederse yarın Cuma namazını müteakip Fatih Camii'nde bir cenaze namazı kılacağız. Sevenleriyle buluşacağız. Akabinde ertesi gün Adana Yüreğir'de bir cenaze namazı kılınacak ve defnedilecek. Sevenlerinden tek isteğimiz bol bol dua etsinler."

"GÖNÜL İSTİYOR AMA LÖSEMİ İSTEMİYOR”
Oğlu Bülent Göğebakan da yaptığı açıklamada "'Baba beni bırakma' dediğimde, babam da 'gönül istiyor ama lösemi istemiyor' demişti bana. Allah mekanını cennet eylesin, başımız sağ olsun. Zaten sürekli yanındaydım." dedi. Babasıyla aralarında fazla yaş farkı olmadığı için arkadaş gibi olduklarını söyleyen Bülent Göğebakan, "Her sabah futbol muhabbeti yapardık, futbolu çok severdi. Ülkesini çok severdi." ifadelerini kullandı. (CİHAN)

ÖNCEKİ HABER

Ankara\'da işyeri yangını; çok sayıda işyeri ve ev kül oldu

SONRAKİ HABER

Aşırı yağış Düzce'de sele neden oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa