30 Temmuz 2014 20:31

Batman'da gölete giren 5 çocuk boğuldu

Batman'ın Kozluk ilçesi Yakıtlı köyünde serinlemek için gölete girdikleri belirtilen yaşları 10-12 arasında değişen 5 kız çocuğu boğularak yaşamını yitirdi.

Paylaş

Batman'ın Kozluk ilçesi Yakıtlı köyünde serinlemek için gölete girdikleri belirtilen yaşları 10-12 arasında değişen 5 kız çocuğu boğularak yaşamını yitirdi.

Olay, Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Yakıtlı köyünde meydana geldi. Evlerinden bayram şekeri toplamak üzere çıkan akraba olan kız kardeşlerin de aralarında olduğu yaşları 10-12 arasında değişen 5 kız çocuğunun aileleri, kendilerinden akşam saatlerine kadar haber alamadı. Çocukların bayramlaşmak üzere komşu köylere gittiğini düşünen aileleri, akşam saatlerine kadar haber alamayınca aramaya çıktı. Köylüler, köy dışında bulunan sulama göleti kıyısında çocukların elbiselerini görünce durumu jandarmaya ve Batman'daki AFAD'a bildirdi. AFAD ve jandarma ekipleri gölette yaptıkları aramada saat 19.30 sıralarında 5 çocuğun cesetlerine ulaştı. Çocukların cesetleri Kozluk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. AFAD Batman İl Müdürü Fevzi Bakır, duyum aldıktan sonra hemen bölgeye ekip gönderdiklerini belirterek, "Çok derin olmayan suda çamur içinde 5 çocuğu çamura batık vaziyette bulduk" dedi. Kızların 3 ayrı ailenin çocukları oldukları ve iki ailenin ikişer çocukları ile başka bir ailenin bir çocuğunun olduğu öğrenildi.

Akraba ailelerin çocuklarının kimlikleri belirlendi. 12 yaşındaki Kübra Yaman, kardeşi 10 yaşındaki Sevda Yaman ile 11 yaşındaki Canser Yaman, kardeşi 10 yaşındaki Halime Yaman ve akrabaları 12 yaşındaki Rozelin Yaman yaşamını yitirdi..    (Batman/DHA)

ÖNCEKİ HABER

YPG Geteş köyünü IŞİD\'den kurtardı

SONRAKİ HABER

El Salvadorlu göçmen baba ve kızın fotoğrafı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa