30 Temmuz 2014 17:47

‘Karkamış’tan IŞİD’e eleman ve lojistik destek sağlanıyor’

HDP Urfa Milletvekili İbrahim Binici, Karkamış’ta mülteciler için kurulduğu belirtilen çadır kentin IŞİD’in lojistik üssü olduğunu söyledi.

Paylaş

HDP Urfa Milletvekili İbrahim Binici, Karkamış’ta mülteciler için kurulduğu belirtilen çadır kentin IŞİD’in lojistik üssü olduğunu söyledi.

Rojava’nın Kobanê Kantonu’na dönük IŞİD saldırılarına karşı Urfa’nın Birecik ilçesine bağlı Ziyaret köyünde kurulan çadır eylemi 23. günü geride bıraktı. Çadırda nöbet tutanlardan HDP Urfa Milletvekili İbrahim Binici, çetelerin Suriye’den Türkiye’ye gelen mülteciler için sınır il ve ilçelerde açılan çadır kentler üzerinden hem üye hem de lojistik destek sağladığını dile getirdi. Antep’in Karkamış ilçesinde mülteciler için kurulan çadır kentin de bunlardan biri olduğunu kaydeden Binici, yetkililerin bu çadır kentlerin insani yardım amacıyla kurulduğunu söylediğini ancak gerçeğin bu olmadığını belirtti. Binici, “Bu çadır kent IŞİD adlı terör örgütünün barınma lojistik ve toplanma merkezi olarak kullanılmaktadır” dedi.
Rojava sınırında bulunan Ziyaret köyünden Rojava tarafındaki Zormaxar ve Cerablus’a ambulanslarla yurt dışından gelen çete üyelerinin geçirildiğini öne süren Binici, “Devlet bu katillere desteğe son vermelidir. IŞİD adlı terör örgütüne yapılan yardımlar durdurulmalı, kardeşlik hukukumuzu ortadan kaldıran dış politika gözden geçirmeleridir” şeklinde konuştu. (Urfa/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Elbistan’da ırkçı saldırı

SONRAKİ HABER

Erkan Baş'tan sandığa çağrı: AKP'nin karanlığına 'dur' demek için oy vereceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa