30 Temmuz 2014 17:21

Hasta tutuklu Çiçek’in durumu iyiye gidiyor

Tansiyon ilaçları 2 hafta ihmal edildiği için beyin kanaması geçiren ve askerlerin gözetiminde tedavisi süren 58 yaşındaki hasta tutuklu Ekrem Çiçek’in durumu iyiye gidiyor.

Hasta tutuklu Çiçek’in durumu iyiye gidiyor
Paylaş

Tansiyon ilaçları 2 hafta ihmal edildiği için beyin kanaması geçiren ve askerlerin gözetiminde tedavisi süren 58 yaşındaki hasta tutuklu Ekrem Çiçek’in durumu iyiye gidiyor. Çiçek’in doktorları ise, askerlerin odada bulunma dayatmaları nedeniyle tedaviyi sürdürmekte zorlanıyor. Tutuklu bulunduğu Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevinde tansiyon ilaçlarının iki hafta geciktirilmesi sonucu beyin kanaması geçiren ve vücudunun sağ tarafı felç olan 58 yaşındaki hasta tutuklu Çiçek’in, sağlık durumu iyiye gidiyor. 67 gündür yaşam mücadelesi veren Çiçek’in kızı Remziye Çiçek, babasının hâlâ konuşamadığını, işaretlerle anlaştıklarını söyledi. Babasının uzun süre yatmaktan kaynaklı sırtında yaralar oluştuğunu belirten Çiçek, “Doktorlar sırtındaki yaraların iyileşmesi için hava alması gerektiğini söylüyor. Ancak tutuklu koğuşunda bu mümkün değil” dedi.

ASKER GÖLGESİNDE TEDAVİ

Doktorların “Bu hasta bakıma muhtaçtır. Ve bu bakımı iki kişi yapabilir” diyerek imzaladığı kağıtla savcılığa başvuruda bulunduklarını belirten Çiçek, savcılığın kendilerine bu izni vermediğini söyledi. Çiçek, doktorların askerlerin gözetiminde tedavilerini sürdürmekte zorlandıklarına da dikkat çekerek, babasının daha iyi bir tedavi için bir an önce tahliye edilmesini istedi. (Diyarbakır/DİHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sevda Tepesi’ne imar için para mı ödendi?

SONRAKİ HABER

Sincan Çocuk Cezaevinde tutuklu çocuklara dayak atıldığı TİHEK raporunda yer aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa