30 Temmuz 2014 12:57

Samsun Müftüsü: Dövme haramdır

Samsun Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk dövme yaptırmanın İslam dininde kesinlikle caiz olmadığını ve haram olduğunu söyledi.

Paylaş

Samsun Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk, özelikle gençlerde dövme yaptırmanın yaygınlaştığını ancak, İslam dininin dövmeyi kabul etmediğini belirtti. Dövme yaptırmanın "Allah’ın yarattığı vücut üzerinde değişiklik yaptırmak anlamına geldiğini" iddia eden Yrd. Doç. Dr. Öztürk, şöyle dedi:

"Dövme yaptırmak İslam dinince kesinlikle caiz değil ve haramdır. Allah’ın yarattığı; en güzel olandır. Dövme yaptırmak vücuda eziyet verir. Dövmesi olan kişinin abdest ve namazı kabul olur. Bu açıdan bir sıkıntı yok. Ancak insanını kendine acı vermesi vücudunu değiştirmesi nedeniyle caiz değildir. Yapılan dövmenin silinmesi de pek mümkün olmuyor. Bunun yanı sıra yapılan dövmeyi gören kişilerin bundan rahatsız olması da ayrı bir durum. İnsanların gözüne hoş gelmiyor. Göreni de olumsuz etkileyemezsiniz. İslam dini güzeli daha güzel yapar. Allah’ın yarattığı da en güzeli en temizidir." (DHA)

Erdoğan'dan milli futbolcuya: Bu dövmeler ne ya, yabancılara aldanmayın!

ÖNCEKİ HABER

Bayramın son gününde yollarda dönüş çilesi başladı

SONRAKİ HABER

Erdoğan: Kobani'de Rusya'nın olumlu yaklaşımıyla sıkıntı olmayacağa benziyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa