30 Temmuz 2014 11:58

Bayramın son gününde yollarda dönüş çilesi başladı

Bayram tatiline giden tatilcilerin dönüşlerinde de yoğunluk yaşanmaya başladı. Zaman zaman meydana gelen maddi hasarlı trafik kazaları nedeniyle de ulaşım durma noktasına geldi. Çanakkale Feribot İskelesi önündeki araç yoğunluğu da öğle saatlerine doğru kuyruğa dönüştü.

Paylaş

Bayram tatiline giden tatilcilerin dönüşlerinde de yoğunluk yaşanmaya başladı. Dönüş yolundaki tatilciler, Kırıkkale-Kayseri, Samsun ve Sivas karayolunda yoğun trafikle karşılaştılar.
Kırıkkale kent girişindeki yollarda araçlar uzun kuyruklar oluşturmaya başladı. Zaman zaman meydana gelen maddi hasarlı trafik kazaları nedeniyle de ulaşımı durma noktasına geldi. Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Bölge Trafik ekipleri üç ayrı karayolunda geniş kapsamlı önlemler alıp, yoğunluğun olduğu bölgelerde trafik akışını rahatlatmaya çalıştılar. Ekipler, yoğunluğun ve kaza riskinin olduğu karayollarında aldıkları önlemle birlikte sürücüleri dikkatli seyretmeleri konusunda uyardılar.

BANDIRMA'DA DÖNÜŞ İZDİHAMI
Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, tatilcilerin dönüş izdihamı erken başladı. Sabahın erken saatlerinde, İstanbul'a gitmek için limanda oluşan uzun kuyruklar dikkat çekti.
Ramazan Bayramı'nın son günü, İstanbul'a dönmek için Bandırma Limanı'nda uzun kuyruklar oluştu. Sabah saat 09.45'te başlayan araç ve yolcu taşıma işlemleri, saat 23.55'e kadar devam edecek. Normalde gün içersinde Yenikapı ile karşılıklı olarak 4 seferin yapıldığını hatırlatan İDO Yetkilileri, bayram nedeniyle yoğunluğun dikkate alınması sonucu sefer sayısını 6 feribot ve 4 deniz otobüsü olamak üzere 10'a çıkardıklarını söylediler. Yetkililer, bayramın son günü Bandırma Limanı'ndan İstanbul'a toplam 5 bin 600 yolcu ve bin 200 aracın taşınacağını kaydettiler.

TEM OTOYOLU'NDA TATİLCİ YOĞUNLUĞU
Ramazan Bayramı tatilinin son gününde evlerine dönenler TEM Otoyolu'nun Bolu ve Düzce kesimlerinin İstanbul istikametinde yoğunluğa neden olurken, trafiğin akışında sorun yaşanmadı.
Ramazan Bayramı'nın son gününde evlerine dönen tatilciler TEM Otoyolu'nun İstanbul istikametinde yoğunluğa neden oldular. TEM Otoyolu'nun Bolu ve Düzce kesimlerinin İstanbul istikametine doğru yaşanan yoğunluğa rağmen, trafiğin akışında sorun olmadı. Bayram öncesi kilometrelerce kuyruğun olduğu TEM Otoyolu Gerede gişelerinden ise dönüş yolculuğuna çıkanlar araçlarıyla gişelerden beklemeden geçtiler. Trafik ekipleri TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu'nda önlemlerini arttırırken, evlerine dönen tatilcileri aşırı hızdan ve yakın takipten kaçınmaları, yolculukları arasında mola vererek dinlenmelerini tavsiye etti.

ÇANAKKALE'DE FERİBOT KUYRUĞU
Çanakkale'de bayram tatilinin son günü erken saatlerden itibaren dönüş çilesi başladı. Bazı tatilcilerin bugün sabah saatlerinden itibaren yola çıkmasıyla Çanakkale'de yine uzun feribot kuyrukları oluştu.
Hafta sonuyla birleşip 5 güne çıkan bayram tatili için İstanbul, Edirne, Tekirdağ başta olmak üzere Marmara Bölgesi'ndeki diğer illerden Ege ve Akdeniz'e gidenlerin dönüş yolculuğu başladı. Bu defa tedbirli davranıp yoğun trafiğe takılmamak için tatilin son günü, günün ilk ışıklarıyla yollara düşenler yine de feribot iskellerindeki kuyruk çilesinden kurtulamadı. Çanakkale ve Lapseki'deki feribot iskelelerinde, Avrupa yakasına geçmek isteyen tatilciler uzun araç kuyrukları oluşturdu. Bölgede deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş., tatilcilerin mağdur olmaması için bu iki hatta toplam 10 feribotla tarife olmaksızın hizmet vermesine rağmen, araç kuyruğu 1 kilometreyi buldu. Saatler ilerledikçe araç kuyrukları azalmak bir yana daha da artıyor. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Basın Konseyi: TRT Genel Müdürü istifa etmelidir

SONRAKİ HABER

Kara Harp Okulu davasında 47 sanığa müebbet hapis kararı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa