20 tarım işçisi zehirlendi

20 tarım işçisi zehirlendi

Eskişehir'in Seyitgazi ilçesine bağlı Yeniköy’de aralarında çocukların da bulunduğu 20 tarım işçisi, tarlalara atılan tarım ilacından zehirlendi.Bölge illerinden gelerek tarım işçisi olarak çalışan 20 kişi, tarım ilacından zehirlenerek hastanelik oldu. İşçilerin tarlada çalıştıkları sırada bö

Eskişehir'in Seyitgazi ilçesine bağlı Yeniköy’de aralarında çocukların da bulunduğu 20 tarım işçisi, tarlalara atılan tarım ilacından zehirlendi.

Bölge illerinden gelerek tarım işçisi olarak çalışan 20 kişi, tarım ilacından zehirlenerek hastanelik oldu. İşçilerin tarlada çalıştıkları sırada bölgede yabani ot ve mantar oluşumuna karşı atılan tarım ilacı rüzgarın da etkisiyle çevreye yayıldı. Bu sırada işçilerin bulunduğu yöne doğru esen rüzgar nedeniyle tarım ilacından olumsuz etkilenen bazı işçilerde baş dönmesi ve mide bulantısı başladı. Ardından çalıştıkları tarlada yere yığılan işçiler, çevredekiler tarafından bir otobüse bindirilerek Yunus Emre ve Devlet Hastanesi ve Devlet ve Kadın Doğum Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne nakledildi. Zehirlenen işçiler içinde 2 hamile bayan ile ve 1 çocuğun da bulunduğu belirtildi. Hastanelerde oksijen tedavisi uygulanan işçiler daha sonra taburcu edildi.

İşçilerin tarlada çalıştıkları sırada bölgeye atılan tarım ilacının rüzgarın da etkisiyle üzerlerine gelmesi sonucu zehirlendikleri kaydedildi. (ESKİŞEHİR)

www.evrensel.net