Muharrem İnce’ye ‘erken öten horoz’ benzetmesi

Muharrem İnce’ye ‘erken öten horoz’ benzetmesi

ERGENEKON soruşturması kapsamında tutuklanan odatv’nin Sahibi Soner Yalçın’ın 4.5 saatlik savcılık sorgusunda kayıtlara giren CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce ve ‘Geç saatte evime gelip, CHP’deki gizli toplantıları aktardı’ diyen odatv Ankara Muhabiri İklim Ayfer Kaleli (Bayraktar), birbirlerini suçladı.CHP’li İnce,

ERGENEKON soruşturması kapsamında tutuklanan odatv’nin Sahibi Soner Yalçın’ın 4.5 saatlik savcılık sorgusunda kayıtlara giren CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce ve ‘Geç saatte evime gelip, CHP’deki gizli toplantıları aktardı’ diyen odatv Ankara Muhabiri İklim Ayfer Kaleli (Bayraktar), birbirlerini suçladı.
CHP’li İnce, ‘Bir anne olarak gece evine gittiğim konusunda çocuğu üzerine yemin etsin, her dediğini kabul edeceğim’ derken Kaleli de ‘Muharrem Bey erken öten horoza benziyor, sadece telefon görüşmeleri var sanıyor. Çocuk yetmez tüm ailem ve şerefim üzerine yemin ediyorum ki, evime geldi’ diye konuştu. “Muharrem Bey, erken öten horoza benziyor” diyen Kaleli “Biliyorsunuz, erken öten horozun da başını keserler. Muharrem Bey de mahcup olur. Herhalde sadece telefon görüşmesi sanıyor, herhalde benim de salak olduğumu sanıyor. Öyle olmadığını görür ve mahcup olur. CHP’deki gizli toplantıyı gece gelip anlattı. O konuşma doğrudur” dedi.
Muharrem İnce ise konuya ilişkin TBMM’deki basın toplantısında “Zekeriya Öz’e sesleniyorum; titrinizin önündeki C harfi, cumhuriyeti ifade ediyorsa sizi cumhuriyetin savcısı gibi yürekli olmaya davet ediyorum. Başka bir şeyi simgeliyorsa bilemem. Öz, meni muhakeme zırhından arınsın, titrinin önündeki C harfinin cumhuriyeti ifade etmediğini kanıtlamaya hazırım” dedi. İnce, “Elimde CHP Genel Başkanıyla ilgili belge varmış, o gazeteciye verecekmişim. Niye ona veriyorum? Neymiş o açıklasın. Acaba AKP’lilerle ilgili belge olmasın?” şeklinde konuştu. (ANKARA)

www.evrensel.net