Cazda Kanada Sahnesi

Cazda Kanada Sahnesi

Kellylee Evans, “Kanada Sahnesi” kapsamında festivalin konuğu oluyor. Bu akşam sahne alacak olan Evans’a konserde Baba Zula ve Brandi Disterheft Trio eşlik edecek.

Kanadalı müzisyenlere özel bir yer veren 21. İstanbul Caz Festivali, Kellylee Evans ve Brandi Disterheft Trio’yu bugün KüçükÇiftlik Park’ta ağırlıyor. Cazdan blues, bebop ve balladlara uzanan eklektik müzikleriyle gecenin başlangıcını yapacak olan Disterheft ve topluluğunun ardından, klasikleri caz ve soul dünyasına uyarlayan Evans sahne alacak. Gecenin kapanış konserini ise saykodelik tınılar ve geleneksel müziği harmanlayan Babazula gerçekleştirecek.

Dün gece cazın yükselen kadın vokallerinden biri olan Cécile McLorin Salvant ile dinleyicilerini buluşturan İstanbul Caz Festivali,  bugün de Kellylee Evans’i festivalin konuğu ediyor. “Kanada Sahnesi” kapsamında hayranlarıyla buluşacak olan Kellylee Evans, sahneyi Baba Zula ve Brandi Disterheft Trio ile paylaşacak.

Festival bu yıl, değişik müzik tarzlarını temsil eden Kanadalı müzisyenlere özel bir yer ayırıyor. 12 Temmuz Cumartesi KüçükÇiftlik Park’ta 18.00’da başlayacak gecenin ilk konuğu Kanadalı akustik basçı Brandi Disterheft. Juno ödüllü ilk albümü dahil olmak üzere bugüne kadar çıkardığı üç kaydıyla yükselen Vancouverlı Brandi Disterheft ve triosu; caz, blues, bebop ve balladlara uzanan eklektik müzikleriyle geceye dinamik bir başlangıç yapacak.

Gece, caz ve soul şarkıcısı, Torontolu Kellylee Evans’ın konseri ile devam edecek. Nina Simone’ye adadığı 2010 tarihli albümüyle beğeni toplayan Kellylee Evans, ardından 22.15’te sahneyi saykodelik tınılar ile geleneksel müziği etkileyici sahne performanslarında birleştiren Babazula’ya bırakacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net