28 Haziran 2011 09:05

'Dicle’de taşeron hilesine son verilsin'

Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesinde taşerona bağlı olarak çalışan Dev-Sağlık-İş üyesi işçiler topladıkları 856 imzayı üniversite yönetimine ileterek “3 hafta içinde işçilerin hastanenin işçileri olarak kabul edilmesi yönünde adım atılması”nı talep etti.Tıp Fakültesi Başhek

'Dicle’de taşeron hilesine son verilsin'

Paylaş

Tıp Fakültesi Başhekimliği önünde bir araya gelen 200 sağlık işçisi Adana Balcalı’da taşeron işçilerin, mücadele sonucu taşeronun değil hastanenin işçisi olduğunu kabul ettirdiğini hatırlatarak aynı sürecin DÜ’de de uygulanmasını istedi. Dev-Sağlık-İş örgütlenme uzmanı Zeynep Çelik “Çalışma Bakanlığı müfettişleri DÜ işçilerinin taşeronun değil hastanenin işçileri olduğunu ve bu şekilde çalışması gerektiğini rapor etti. Buna rağmen DÜ yönetimi hukuksuzlukta ısrar ederek işçilerin haklarını gasbediyor” dedi.

Dev Sağlık İş Diyarbakır Şube Başkanı Vedat Kaya Çukurova Üniversitesindeki (ÇÜ) örneği anlatarak “ÇÜ’deki taşeron sağlık işçileri önce 8, ardından da 4 günlük grevler sonunda üniversite yönetimini taşeronu kaldırmaya ikna etti. Çukurova sağlık emekçilerinin yükselttiği bayrak bugün Türkiye’nin her tarafındaki emekçiler tarafından görülmektedir” dedi. (Diyarbakır/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Grev hakkının yasaklanması kabul edilemez

SONRAKİ HABER

AK Parti Cihanbeyli ilçe yönetimi istifa etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa