09 Temmuz 2014 17:44

VEDAŞ işçileri iş bıraktı

Van'ın Gürpınar ilçesinde çalışma koşulları ve ücretlerinin iyileştirilmesini isteyen VEDAŞ işçileri iş bıraktı. Eylemin ardından tüm köylerde elektrikler kesilince, köylüler eylem yaptı.

VEDAŞ işçileri iş bıraktı

Fotoğraf: Emrah Yorulmaz/AA

Paylaş

Van'ın Gürpınar ilçesinde çalışma koşulları ve ücretlerinin iyileştirilmesini isteyen VEDAŞ işçileri iş bıraktı. Eylemin ardından tüm köylerde elektrikler kesilince, köylüler eylem yaptı. İş bırakma nedeniyle arızalara müdahale etmeyen Elektrik Arıza Ekibi, VEDAŞ’ın kendileri ile yeniden sözleşme yapmasını talep ederek, ücretlerinin artırılmasını istedi. VEDAŞ binası önünde toplanan işçiler ile elektrik kesintilerini protesto eden köylüler arasında da gerginlik yaşandı. Bu sırada taşeron firma temsilcisi de tartaklandı. Elektrik kesintisinin kendileriyle ilgisi olmadığını söyleyen işçiler adına konuşan Süleyman Keskin, “Arkadaşlarımız sorunları hallolmadığından arızalara çıkmıyor. Arkadaşlarımız yeniden sözleşme imzalanmasını ve ücretlerinin arttırılmasını, Hakkari ve Yüksekova’da işçilere tanınan hakların kendilerine de tanınmasını istiyor” dedi. İşçilerin aldıkları ücretin çok az olduğunu, yaptıkları tehlikeli işe denk gelmediğini söyleyen Keskin, halkı mağdur etmek istemediklerini söyledi.

Daha sonra olay yerine polislerle birlikte gelen başka bir ekip, trafoların anahtarlarını alarak, arızaları gidermeye çalıştı. Kimi mahallelere elektrik verilirken, bazı mahalle ve köylere ise geç saatlere kadar elektrik verilemedi. (Van/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Roboskî davası Anayasa Mahkemesine gidiyor

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Aybet: Gazetecilikten mahkum olan yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa