28 Haziran 2011 07:28

Urfa'daki patlama ile ilgili 8 kişi gözaltına alındı

Şanlıurfa’da 1 kişinin ölümü, 2’si ağır 14 kişinin de yaralanmasına neden olan benzinlikteki patlama sonrasında 8 kişi gözaltına alındı. Patlamayla ilgili soruşturma çerçevesinde Petrol İstasyonu İşletmecisi Mustafa Aydın, İşletme Müdürü Halil Kılıç, Petrol İstasyonu Çalışanı Ahmet Kolsuz, Mustaf

Urfa'daki patlama ile ilgili 8 kişi gözaltına alındı

Paylaş

Patlama bölgesindeki 200 ev boşaltıldı. Patlama bölgesinde incelemede bulunan Devlet Bakanı Faruk Çelik, incelemelerin devam ettiğini söyledi. Faruk Çelik, “Eksiklik nedir yanlış ne nereden kaynaklandı ani bir gelişen olay mıdır yoksa bunun evveliyatı var mıdır bunları süreç aydınlığa kavuşturacak” dedi.

Benzinliğin altında dükkanı bulunan ve çok sayıda eşyası kullanılamaz hale gelen Ömer Faruk Dağ ise, “Daha önce de 10-15 gün içinde devamlı gaz kokusu vardı dükkanda. Biz sahiplerine bildirdik. Onlar da dedi ki biz eleman getirdik bir şey görmediler, gaz kaçağı görmediler” ifadelerini kullandı.

PATLAMA İLE İLGİLİ KRİZ MERKEZİ OLUŞTURULDU

Şanlıurfa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre benzinlikte meydana gelen patlama ile ilgili kriz merkezi oluşturuldu. Birçok kurumun ortaklığı ile oluşturulan kriz merkezinde mağdur olan vatandaşların mağduriyetinin giderileceği belirtildi

PATLAMA BÖLGESİNE 60 ÇADIR KURULDU

Patlama sonrası hasar oluşan evlerde yaşayan insanların barınma ihtiyacının giderilmesi için bölgeye 300 yatak kapasiteli 60 çadır kuruldu. Kızılay ve Sivil Savunma Müdürlüğünden 60 çadır ve içerisine yerleştirilecek 300 yatak Karaköprü beldesine getirildi.

Yaklaşık bir saat süren çalışma ile patlamaya 200 metre uzaklıktaki boş alana çadırlar kuruldu. Her çadıra 5 yatak yerleştirildi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Çarkın’ın ifadesinde adı geçen özel timci intihar etti

SONRAKİ HABER

Endonezya'da 6,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa