Termik santral müdürü gözaltına alındı

Termik santral müdürü gözaltına alındı

ELEKTRİK Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ)’ne bağlı Kangal Termik Santrali müdürünün de aralarında bulunduğu 3 kişi gözaltına alındı.Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen bir soruşturma kapsam

ELEKTRİK Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ)’ne bağlı Kangal Termik Santrali müdürünün de aralarında bulunduğu 3 kişi gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında, bu sabah Sivas’ın Kangal ilçesindeki EÜAŞ’ne bağlı Kangal Termik Santrali’ne operasyon düzenlendi. Jandarma ekiplerinin de hazır bulunduğu operasyonda, Santral Müdürü Ahmet Suat Ü. ile Müdür Yardımcısı Zeki K. ve Teknisyen Gürsel K. gözaltına alındı.

Müdür Yardımcısı Zeki K., santrale 8 kilometre kala yolda kimlik kontrolü yapan ekipler tarafından servis aracından indirilerek gözaltına alınırken, Teknisyen Gürsel K.’nın da özel aracıyla fabrikaya gelişi sırasında durdurularak gözaltına alındığı belirtildi. İhale süreciyle ilgili olduğu öğrenilen soruşturma kapsamında, zanlıların Ankara’ya götürüleceği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. (SİVAS)

www.evrensel.net