27 Haziran 2011 09:29

Evrensel ve Agos'a yönelik tehdide karşı yetkililer göreve çağrıldı

Evrensel ve Agos Gazetelerine yönelik tehdide tepkiler gelmeye devam ediyor. TGF Genel Başkanı ve İGC Başkanı Atilla Sertel, Evrensel ve Agos gazetelerine yönelik tehditleri kınadı.Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Atilla Sertel, Evrensel ve Agos gazetelerine yönelik tehditleri kınayarak, yetkil

Evrensel ve Agos'a yönelik tehdide karşı yetkililer göreve çağrıldı

Paylaş

Evrensel ve Agos Gazetelerine yönelik tehdide tepkiler gelmeye devam ediyor. TGF Genel Başkanı ve İGC Başkanı Atilla Sertel, Evrensel ve Agos gazetelerine yönelik tehditleri kınadı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Atilla Sertel, Evrensel ve Agos gazetelerine yönelik tehditleri kınayarak, yetkilileri bu açık tehdit karşısında göreve çağırdı.
TGF Genel Başkanı ve İGC Başkanı Atilla Sertel, kendilerine Türk İntikam Tugayı adını veren bir grubun Evrensel ve Agos gazeteleri ile bazı köşe yazarları ve aydınlara yönelik tehditleri nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı. Farklı düşünceye, özgür söylemlere tahammülsüzlüğün “farklı yöntem ve farklı uygulamalarla” ortaya konulduğu karanlık bir dönemden geçildiğinin altını çizen Sertel, “Basın özgürlüğüne yönelik artan baskıları ve artık alenen yapılır hale gelen tehditleri derin bir kaygıyla izliyoruz. Demokrasi ile yönetilen ülkelerde böyle tehditler asla olmaz. Türk, Kürt, Ermeni ayrımı gözetmeksizin binlerce yıldır kardeşçe yaşayan Türk halkı üzerinde; toplumun gözü kulağı olan medyayı da alet ederek oynanan kirli oyunların son bulmasını istiyoruz. Unutmayalım ki; basını özgür olmayan toplum kör, sağır ve dilsiz kalır” dedi.

“Eleştiriye, farklı düşünceye tahammülsüzlük, ‘tek tip düşünce’ istemi ne demokrasi kültürüyle ne de çağdaş Türkiye hedefi ile bağdaşır” diyen Sertel şunları söyledi: “Yapılan bu tehditlere karşı, Evrensel ve Agos gazeteleri ile diğer gazeteci, yazar ve aydınlarla dayanışmamızı ifade ediyoruz. Böyle bir tehdit karşısında savcılıkları ve güvenlik görevlilerini harekete geçmeye ve gerekli önlemleri almaya çağırıyoruz”. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Asgari ücret açlık sınırına yaklaşamadı

SONRAKİ HABER

Dersim'de koruma altındaki vaşak silahla vurularak öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa