27 Haziran 2011 08:47

Küçükosmanoğlu ve Ekşi’ye destek

Adana’da kurulan demokratik çözüm çadırında sağlıkta dönüşüm ve ana dilde sağlık hakkında halka bilgi veren Prof. Osman Küçükosmanoğlu ve Doktor Ömer Ekşi hakkında “Örgüt propagandası yapmak” ve “Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla açılan davanın ilk duruşması bu

Küçükosmanoğlu ve Ekşi’ye destek

Paylaş

Duruşma öncesi adliye önünde bir araya gelen TTB Başkanı Dr. Eriş Bilaloğlu, TİHV Genel Başkanı Metin Bakkalcı, İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, KESK Genel Başkanı Döndü Taka Çınar, SES Genel Başkanı Çetin Erdolu, Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu, sendika, kurum ve siyasi parti temsilcileri Küçükosmanoğlu ve Ekşi’ye destek çağrısı yaptı.

“Sağlık haktır satılamaz”, “Yaşasın onurlu mücadelemiz” sloganlarının atıldığı eylemde ilk olarak konuşan TTB Merkez Konseyi Başkanı Dr. Eriş Bilaloğlu, Küçükosmanoğlu ve Ekşi’yi desteklemek amacıyla burada bulunduklarını söyledi.

DAYANIŞMA SÜRECEK

Küçükosmanoğlu ve Ekşi’nin, 15’e yakın sağlık örgütünün aralık, ocak ayından bu yana sürdürdüğü sağlık hakkı ve sağlık çalışanlarının talepleri sürecinin birer çalışanı olduğunu ifade eden Bilaloğlu, yaşanan sürecin hukuksuzluğuna dikkat çekti. İki hekimin Demokratik Çözüm Çadırında da kendilerine yöneltilen soruları yanıtladıklarını belirten Bilaloğlu, bugün burada böyle bir yargılanmanın olamayacağını belirtmek için bir araya geldiklerini vurguladı. SES Genel Başkanı Çetin Erdolu ise Türkiye’de barış, demokrasi mücadelesi verenlerin bugün burada olduklarını ve Küçükosmanoğlu ile Ekşi’ye omuz verdiklerini belirtti. İki doktorun da sağlık hakkının gaspına karşı mücadele verdiğini vurgulayan Erdolu, bu mücadelenin süreceğini aktardı.

Son olarak söz olan KESK Genel Başkanı Döndü Taka Çınar ise halkı aydınlatmak için çalışma yürüten hekimlerin yargılanma süreci ile karşı karşıya olduklarını ifade etti. KESK olarak bugüne kadar halkın sağlık hakkı konusunda uygulanmakta olan politikalara karşı mücadele ettiklerini ifade eden Çınar, hekimlerin uğradığı haksızlık karşısında dayanışma içerisinde olacaklarını aktardı. Davanın sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirten Çınar, diğer kurum temsilcileri ile birlikte duruşmayı izledi.

Duruşmada Küçükosmanoğlu ve Ekşi beraat etti. (Adana/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Sendika düşmanına 5 ay hapis

SONRAKİ HABER

Trafoya girdiler, akıma kapıldılar: 1 ölü, 1 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa