26 Haziran 2011 13:53

‘Casper işçileri kazanacak’

Sendikalaştıkları için işten atılan Casper işçileriyle dayanışma şenliği düzenlendi. Ümraniye’de bulunan fabrika önünde dün yapılan şenliğe DİSK Genel Sekreteri Tayfun Görgün, Birleşik Metal-İş yöneticileri, işyeri temsilcileri, DİSK’e bağlı sendikaların yöneticileri, siyasi partiler ve demokratik kitle

‘Casper işçileri kazanacak’

Paylaş

Direnişteki Mas-Daf işçileriyle G.E.A işçilerinin de katıldığı etkinlikte, “Yaşasın sınıf dayanışması”, “Direne direne kazanacağız” sloganları atıldı.

Etkinlikte Casper işçileri adına yapılan konuşmada, sendikalı oldukları için işten atıldıkları belirtilerek, “Sınıf dayanışmasını onlara gösterdiğiniz için teşekkür ederiz” denildi.

G.E.A işçileri adına yapılan konuşmada ise “25 gündür can pahasına mücadele yürüten işçi arkadaşlarımızdan Casper işçilerine selam getirdik. Sermaye şunu bilsin ki birleşerek bu mücadeleyi kazanacağız” dendi.
MAS-DAF işçileri adanı yapılan konuşmada da dayanışmanın büyütülmesi çağrısı yapıldı.
Direnişçi işçilerin ardından konuşan Birleşik Metal-İş Genel Örgütlenme Sekreteri Özkan Atar, Casper’a sendikanın ne pahasına olursa olsun gireceğini dile getirdi.

SONUNA KADAR MÜCADELE

Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Sekreteri Selçuk Göktaş ise bu ülkede anayasaların işlemediğini gördüklerini ifade etti. “Anayasal hakları sonuna kadar sürdürecek, onun için hep birlikte omuz omuza olma ihtiyacımız var. İnada inat kavgayı yükseltmek zorundayız” diyen Göktaş, mücadeleyi yükselteceklerini ifade etti. DİSK Genel Sekreteri Tayfun Görgün de “Casper markası ayıplı bir marka olacaktır. Hukuksuzluk meşrulaştıkça bizde sınıf mücadelesini yükselteceğiz” diye konuştu.  

Etkinliğin gerçekleştiği direniş alanında Casper işçilerinin mücadelelerini anlatan resim sergisi de sunuldu. Etkinliğe türkü ve şiirleriyle Bilgesu Erensu, Pınar Sağ, Ender Yiğit, Cemal Gürel destek verdi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Rektör talimatıyla SES’e baskın

SONRAKİ HABER

Yunanistan'da Çipras hükümeti güvenoyu aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa