A Grubu\

A Grubu'nda Brezilya ve Meksika bir üst tura çıktı

FIFA 2014 Dünya Kupası A Grubu'nda ilk tur maçları tamamlandı. Grubu ev sahibi Brezilya ve Meksika ilk ikide tamamladı ve bir üst tura çıktı. 2. turda, A Grubu birincisi Brezilya, B Grubu ikincisi Şili ile, B Grubu birincisi Hollanda ise A Grubu ikincisi Meksika ile eşleşti.

FIFA 2014 Dünya Kupası A Grubu'nda ilk tur maçları tamamlandı. Grubu ev sahibi Brezilya ve Meksika ilk ikide tamamladı ve bir üst tura çıktı.

A Grubu'nda Brezilya, iki galibiyet bir beraberlik, 5 gol averaj ve 7 puanla grubu lider tamamladı. Grup ikincisi Meksika da iki galibiyet ve bir beraberlik, 3 gol averajla ve 7 puanla ikinci olarak bir üst tura çıktı.

A ve B Gruplarında maçlar tamamlandı A Grubu birincisi Brezilya, B Grubu ikincisi Şili, B Grubu birincisi Hollanda ise A Grubu ikincisi Meksika ile 2. turda eşleşti.

A GRUBU TOPLU SONUÇLAR
Brezilya – Hırvatistan:         3 – 1
Meksika – Kamerun:             1 – 0
Brezilya – Meksika:             0 – 0
Kamerun – Hırvatistan:         0 – 4
Hırvatistan – Meksika:        1 – 3
Kamerun – Brezilya:            1 – 4

BREZİLYA GRUPTAN LİDER OLARAK ÇIKTI

FIFA 2014 Dünya Kupası A Grubu maçında Brezilya, finallere veda eden Kamerun'u 4-1 mağlup ederek ikinci tura lider olarak çıktı.

Brasilia şehrinde bulunan Estádio Nacional statındaki mücadelede İsveçli hakem Jonas Eriksson düdük çalarken Brezilya'nın gollerini 17. dakikada ve 35. dakikada Neymar, 49. dakikada Fred ve 84. dakikada Fernando Luiz Roza attı. Kamerun'un golünü ise 26. dakikada Joel Matip kaydetti.

HIRVATİSTAN 1 - MEKSİKA 3

FIFA 2014 Dünya Kupası A Grubu maçında ikinci tur mücadelesi veren Meksika, Hırvatistan'ı 3-1 mağlup ederek bir üst tura çıktı.

Recife şehrinde bulunan Arena Pernambuco statındaki mücadelede Özbek hakem Ravshan Irmatov düdük çalarken Meksika'nın gollerini 71. dakikada Rafael Marquez, 75. dakikada Andres Guardado ve 82. dakikada Javier Hernandez attı. Hırvatistan'ın golünü ise 87. dakikada Ivan Perisic kaydetti. (CİHAN)

www.evrensel.net