23 Haziran 2014 15:40

TKP'de görüş ayrılığı aşılamadı; 2 ayrı kongre düzenlenecek

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Merkez Komitesi’nde bir süre önce ortaya çıkan görüş ayrılığı aşılamadı. TKP, 13 Temmuz Pazar günü iki ayrı kongre yapacak.

TKP\'de görüş ayrılığı aşılamadı; 2 ayrı kongre düzenlenecek
Paylaş

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Merkez Komitesi’nde bir süre önce ortaya çıkan görüş ayrılığı aşılamadı. TKP, 13 Temmuz Pazar günü iki ayrı kongre yapacak.

Yonhaber.com'un haberine göre aralarında Aydemir Güler ile Kemal Okuyan’ın da bulunduğu merkez komitenin  12 kişilik üyeleriyle, aralarında Erkan Baş ve Metin Çulhaoğlu’nun bulunduğu 11 kişilik üyeleri  tek kongre yaparak sorunları aşma konusunda anlaşamadı.

Kemal Okuyan , YÖN’de Gündem programında Murat Taylan’ın sorularını yanıtladı. Parti içindeki bu sürecin 13 Temmuz’da tamamlanmasının beklenmemesi gerektiğini ifade eden Okuyan’ın açıklamaları şöyle: "TKP’deki görüş ayrılığı çözülemedi. Bir taraflaşma dinamiği yaşanıyor. Taraflaşmanın siyasallaşması parti kamuoyu açısından kritikti. Şimdi 13 Temmuz’daki kongrelerde kimin ne dediği ortaya çıkacaktır. Ondan sonra bakılacak. Muhtemelen bu süreç 13 Temmuz’da bitmeyecek. 13 Temmuz’da en azından bir fotoğraf ortaya çıkacak. Fakat çok uzayacağını da zannetmiyorum. Çünkü Türkiye Komünist Partili insanlar hangi tarafta dururlarsa dursunlar öncelikle Türkiye’deki siyasal problemlere odaklanmayı tercih edecek insanlardır. O yüzden aylara varacak bir krizin olmayacağını düşünüyorum. Bir şekilde bu yaz döneminde bu işin öyle ya da böyle biteceğini düşünüyorum." (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Karayolları işçileri kararlı

SONRAKİ HABER

Finlandiya’da grevdeki postacılar gösteri yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa