Edebiyatçılar Derneği Avrupa Yazarlar Konseyinde

Edebiyatçılar Derneği Avrupa Yazarlar Konseyinde

TÜRKİYE Edebiyatçılar Derneği, 32 Avrupa ülkesindeki yazar örgütlerinin üst federasyonu olan Avrupa Yazarlar Konseyine üye oldu. 27 Mayıs 2011 tarihinde, Finlandiya’nın Turku kentinde yapılan Avrupa Yazarlar Konseyi Genel Kurulunda, Türkiye Edebiyatçılar Derneğinin, Avrupa Yazarlar Konseyi / Avrupa Yazar Örgütleri Federasy

TÜRKİYE Edebiyatçılar Derneği, 32 Avrupa ülkesindeki yazar örgütlerinin üst federasyonu olan Avrupa Yazarlar Konseyine üye oldu. 27 Mayıs 2011 tarihinde, Finlandiya’nın Turku kentinde yapılan Avrupa Yazarlar Konseyi Genel Kurulunda, Türkiye Edebiyatçılar Derneğinin, Avrupa Yazarlar Konseyi / Avrupa Yazar Örgütleri Federasyonu üyelik başvurusu, oybirliğiyle kabul edildi.

Avrupa Yazarlar Konseyi (Europeon Writers’ Council - EWC) 32 Avrupa ülkesinden, 60 kadar yazar örgütünün katıldığı, 100 bin dolayında üyesi bulunan, merkezi Belçika’da (Brüksel) olan bir üst-örgütlenme. Değişik Avrupa ülkelerinden yazar örgütleri arasında, sağlıklı bir iletişim ve yapıcı bir bağ kurulmasını amaçlayan Avrupa Yazarlar Konseyi,  özellikle, ifade, fikir ve bilgi özgürlüğünü savunan bir anlayışı önceliyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net