24 Haziran 2011 09:11

Edebiyatçılar Derneği Avrupa Yazarlar Konseyinde

TÜRKİYE Edebiyatçılar Derneği, 32 Avrupa ülkesindeki yazar örgütlerinin üst federasyonu olan Avrupa Yazarlar Konseyine üye oldu. 27 Mayıs 2011 tarihinde, Finlandiya’nın Turku kentinde yapılan Avrupa Yazarlar Konseyi Genel Kurulunda, Türkiye Edebiyatçılar Derneğinin, Avrupa Yazarlar Konseyi / Avrupa Yazar Örgütleri Federasy

Edebiyatçılar Derneği Avrupa Yazarlar Konseyinde

Paylaş

TÜRKİYE Edebiyatçılar Derneği, 32 Avrupa ülkesindeki yazar örgütlerinin üst federasyonu olan Avrupa Yazarlar Konseyine üye oldu. 27 Mayıs 2011 tarihinde, Finlandiya’nın Turku kentinde yapılan Avrupa Yazarlar Konseyi Genel Kurulunda, Türkiye Edebiyatçılar Derneğinin, Avrupa Yazarlar Konseyi / Avrupa Yazar Örgütleri Federasyonu üyelik başvurusu, oybirliğiyle kabul edildi.

Avrupa Yazarlar Konseyi (Europeon Writers’ Council - EWC) 32 Avrupa ülkesinden, 60 kadar yazar örgütünün katıldığı, 100 bin dolayında üyesi bulunan, merkezi Belçika’da (Brüksel) olan bir üst-örgütlenme. Değişik Avrupa ülkelerinden yazar örgütleri arasında, sağlıklı bir iletişim ve yapıcı bir bağ kurulmasını amaçlayan Avrupa Yazarlar Konseyi,  özellikle, ifade, fikir ve bilgi özgürlüğünü savunan bir anlayışı önceliyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

İstanbul müziğe veda ediyor

SONRAKİ HABER

Askeri miğferle öldürdüğü iddia edilen astsubay FETÖ'den tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa