Arsinli gençler Santa’da buluşuyor

Arsinli gençler Santa’da buluşuyor

ARSİNLİ gençler, Trabzon’un tarihi mekanlarından Santa harabelerinde buluşacak. Genç Arsinliler Derneği ve Arsinspor Taraftarlar Derneği öncülüğünde düzenlen geziye çok sayıda kişinin katılması bekleniyor.Genç Arsinliler Derneği Başkan Vekili Kemal Özdemir, dernek olarak yaz etkinlikleri çerçevesinde

ARSİNLİ gençler, Trabzon’un tarihi mekanlarından Santa harabelerinde buluşacak. Genç Arsinliler Derneği ve Arsinspor Taraftarlar Derneği öncülüğünde düzenlen geziye çok sayıda kişinin katılması bekleniyor.

Genç Arsinliler Derneği Başkan Vekili Kemal Özdemir, dernek olarak yaz etkinlikleri çerçevesinde bir dizi faaliyet planladıklarını söyledi.

Bu faaliyetlerle hem gençler arasındaki sosyal iletişimi geliştirmek, hem de bölgenin tarihi ve turistik mekanlarını tanıtmayı hedeflediklerini anlatan Özdemir, arkeolog, şehir plancısı, harita mühendisi, turizm uzmanı, mimar, doktor ve araştırmacı yazardan oluşan “Santa Gönüllüleri” grubunun Santa harabeleriyle ilgili bir çalışma yaptığını söyledi.

Özdemir, tarihi mekanla ilgili hazırlanan çalışmanın kitap haline getirileceğini ifade etti.

Geleneksel hale getirmeyi planladıkları Santa gezisini bu yaz da yapacaklarını kaydeden Özdemir, 26 Haziran Pazar günü gerçekleştirecekleri etkinliği Arsinlileri beklediklerini sözlerine ekledi. (TRABZON)

www.evrensel.net