05 Haziran 2014 20:52

Başbakan 'geziciler çevre katliamı yaptı' : Söyleyene bak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı protestolarına katılanların çevre ve ağaç katliamı yaptıklarını iddia etti. Dünya Çevre gününde çevrecileri hedef alması dikkat çeken Başbakan Erdoğan, Gezi rotestolara katılanlar için şu ifadeleri kullandı: “12-13 ağaç söküldü, ‘Katliam yapıyorlar’ diye başlattıkları olayda, yaptıkları çevre katliamını kimsenin unutması mümkün değil."

Başbakan \'geziciler çevre katliamı yaptı\' : Söyleyene bak

Paylaş

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı protestolarına katılanların çevre ve ağaç katliamı yaptıklarını iddia etti. Dünya Çevre gününde çevrecileri hedef alması dikkat çeken Başbakan Erdoğan, Gezi rotestolara katılanlar için şu ifadeleri kullandı: “12-13 ağaç söküldü, ‘Katliam yapıyorlar’ diye başlattıkları olayda, yaptıkları çevre katliamını kimsenin unutması mümkün değil. Taksim’de Dolmabahçe’de yaptıkları ağaç katliamı, hepsi ortada. Dozerle nasıl tahrip ettikleri ortadadır. Bunların derdi çevre mevre değil.”

Ankara Büyükşehir Belediyesinin ODTÜ Yolu inşaatı için giriştiği ağaç katliamını, Dicle Üniversitesi ile Orman İşletme Müdürlüğünün aldığı ortak karar ile Dicle Vadisinde bulunan ormandaki ağaç kıyımını, 3. köprü, üçüncü havalimanı ve HES ile yapılan çevre katliamlarını görmedi.

‘ALLAH’IN EMANETİ’

Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Dünya Çevre Günü dolayısıyla Rixos Otel’de düzenlediği “Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi Toplu Açılış Töreni’nde konuştu.

Türkiye olarak çevre sorunları konusunda fevkalade hassasiyet gösterdiklerini ileri süren Erdoğan, “Bizim çevreye bakışımız, batıdaki popüler çevreci akımlardan farklı. Biz çevreyi Allah’ın eseri ve emaneti olarak görüyoruz. Çevreyi korumanın bir lütuf değil yükümlülük olduğuna inanıyoruz” dedi. Dünya Çevre Gününde Gezi protestolarını hedef alan Başbakan şu ifadeleri kullandı: “Bozguncular ne kadar uğraşırsa uğraşsın Türkiye’yi yolundan döndüremeyecektir. Hani böyle Gezicilerin havasına girmek suretiyle 12-13 ağaç söküldü, ‘Katliam yapıyorlar’ diye başlattıkları olayda, yaptıkları çevre katliamını kimsenin unutması mümkün değil. Taksim’de Dolmabahçe’de yaptıkları ağaç katliamı, hepsi ortada. Dozerle nasıl tahrip ettikleri ortadadır. Bunların derdi çevre mevre değil. Bunların adında çevre var. Biz provokasyonların amacını gayet iyi biliyoruz. Bunlar tabii beyhude uğraşıyorlar. Sabırla kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Elinde molotoflarla, çevre için hazırlanmış bütün o kilit taşlarını sökmek suretiyle cam çerçeve indirenler, polisini vatandaşı yakanlar bunlar çevrecilikten bahsedebilir mi? Yaptıkları bu.” (HABER MERKEZİ)

Hewsel

3. köprü inşaatı

ÖNCEKİ HABER

Danıştay, iptale karar veriyor, biz ne yapacağız

SONRAKİ HABER

There is an economic and leadership crisis in Zimbabwe

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa