Varto’da askeri operasyon

Varto’da askeri operasyon

BÖLGE’de YSK’nın Hatip Dicle’nin vekilliğini düşürmesinin ardından başlayan gerilim sürerken askeri operasyonlarda hız kesmeden sürüyor. Muş’un Varto ilçesi ile Bingöl’de yüzlerce askerin katıldığı askeri operasyonlar başlatıldı.Varto’da saat ilçe merkezine bağlı Sazlıca (Qerqerut) k&

BÖLGE’de YSK’nın Hatip Dicle’nin vekilliğini düşürmesinin ardından başlayan gerilim sürerken askeri operasyonlarda hız kesmeden sürüyor. Muş’un Varto ilçesi ile Bingöl’de yüzlerce askerin katıldığı askeri operasyonlar başlatıldı.

Varto’da saat ilçe merkezine bağlı Sazlıca (Qerqerut) köyünden Alagöz Mahallesi’ne ve Varto girişinde bulunan Devlet Hastanesinden itibaren bulunan tüm alanda özel hareket polisleri ve yüzlerce asker, panzerler eşliğinde arama yaparken, operasyonlar çerçevesinde Varto’ya bağlı Sazlıca (Qerqerut) ve Leylek (Leyleq) köyleri askerler tarafından ablukaya alındı. Aynı zamanda Şerefettin Dağlarında bulunan ve Varto’ya bağlı Buzlugöze (Rindalîya) köyü ve Mezra Kéfo’ya çok sayıda araçla asker sevkiyatı yapıldı.

Öte yandan çok sayıda asker ise Çaylar bölgesinde operasyon başlattı. (MUŞ)

www.evrensel.net