02 Haziran 2014 22:28

Provokasyona basın toplantısı ile yanıt

KESK’li kadınlar, yandaş medya tarafından Eğitim Sen ve SES’ten iki kadın yöneticiye yönelik provokasyona yarın basın toplantısı ile yanıt verecek.

Paylaş

KESK’li kadınlar, yandaş medya tarafından Eğitim Sen ve SES’ten iki kadın yöneticiye yönelik provokasyona yarın basın toplantısı ile yanıt verecek.

KESK’ten yapılan açıklamada, AKP’nin Soma’yı unutturmaya çalıştığı, provokasyon ve saldırıların sürdüğü, Eğitim Sen ve SES yöneticileri ile Soma’da yakınlarını kaybeden iki kadın arasında zorla benzerlik kurulmaya çalışıldığı aktarıldı. Haber siteleri ve BBC Türkçe servisi sorumlusu ile yapılan bir röportajda, madenci yakını kadınların tepkisinin “provokasyon” olarak değerlendirildiği belirtilen açıklamada, “Aynı kaynaklar bu kadınların kim olduklarını araştırıp bulma gayretine girmeden madenci yakını iki kadının görüntüleri yanına iki sendika yöneticimizin fotoğrafını iliştirmiş ve fotoğrafları yayınlamak yoluyla arkadaşlarımızı açık hedef haline getirmişlerdir” denildi.

Bununla yetinilmediği, Başbakan Erdoğan’ın da Meclisteki grup toplantısında aynı olay üzerinden bu tutumu tekrarladığı belirtilen açıklamada, “Başbakan iki kadının figüran olarak kullanıldığı iddiasında bulunmuştur” denildi.

KESK’li kadınlar arkadaşlarını yalnız bırakmayacak. Yarın görüşlerini basın toplantısında kamuoyu ile paylaşacak, tepkilerini dile getirecekler. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Öğretmene yapılan saldırı kınandı

SONRAKİ HABER

Ekrem İmamoğlu: Ahmet Hakan'ın savunma mekanizması geliştirmesi üzdü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa