02 Haziran 2014 07:16

Polisten Soma işçisine tehdit telefonu!

Soma’da yaşanan katliamın ardından maden işçilerinin insanca çalışma koşulları için bir araya gelerek oluşturdukları komitenin üyesine polisten tehdit mesajı geldi.

Polisten Soma işçisine tehdit telefonu!
Paylaş

Metin AKARSU
Soma


Soma’da yaşanan katliamın ardından maden işçilerinin insanca çalışma koşulları için bir araya gelerek oluşturdukları komitenin üyesine polisten tehdit mesajı geldi.
Soma’da farklı madenlerdeki işçiler, taşeron çalışmanın yasaklanması, işçi sağlığı önlemlerinin alınması, madenlerin sıkı bir biçimde denetlenmesi ve sendikal demokrasi hedefleriyle bir araya gelmiş, 4 Haziran günü için de bir miting kararı almıştı.

İŞÇİ KOMİTESİNDE KİMLER VAR?

Komite üyesi işçilerden Ercan Sönmez kendisini polis olarak tanıtan bir kişi tarafından arandığını söyledi. Telefondaki polis ismini söylemezken Sönmez’e komitenin nasıl kurulduğunu, içinde kimlerin olduğunu, ne yapmak istediğini sordu. Sönmez’in sorulan sorulara cevap vermek istememesi üzerine “Dağıttığınız bildiriler izinli mi”, “Bizden izin almanız gerekli” diyen polis, konuşmanın sonunda ise Sönmez’e adıyla hitap ederek “Aferin sen böyle işlerle uğraşmaya devam et” dedi ve telefonu kapadı.

POLİS İŞÇİYİ BASKI ALTINDA TUTMAK İÇİN Mİ VAR

Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Ercan Sönmez, “Polis işçiyi baskı altında tutmak için mi var” dedi. Ölen işçilerin Hükümetin umrunda olmadığını düşünen Sönmez, buna karşılık mücadele etmek isteyen işçilere baskı uygulandığını söyledi.
Maden işçileri komitesinin 4 Haziran için yaptığı iş bırakma çağrısını hatırlatan Sönmez, yaşanan katliamın sorumlularının yargılanması, taşeron ve dayıbaşılık sisteminin kaldırılması ve  madenlerin kamulaştırılması gerektiğini ifade etti.

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

'Köyümüz peşkeş çekilmek isteniyor'

SONRAKİ HABER

Asgari geçim indirimine de göz koydular

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...