01 Haziran 2014 19:17

Lice, Öcalan'ın mesajını bekliyor

Lice'de halkın kalekol yapımlarına karşı başlattığı direniş ikinci haftasına girdi. Dün gece yaşanan çatışmaların ardından askerler geri çekilirken, bölgenin kontrolü tamamen halkın eline geçmiş durumda. Bölgenin kontrolünü elinde tutan gençler bir açıklama yaparak PKK lideri Abdullah Öcalan'dan gelecek mesajı beklediklerini söylediler.

Paylaş

Faruk AYYILDIZ
Lice


Lice'de halkın kalekol yapımlarına karşı başlattığı direniş ikinci haftasına girdi. Dün gece yaşanan çatışmaların ardından askerler geri çekilirken, bölgenin kontrolü tamamen halkın eline geçmiş durumda.
Önceki gün polis ve askerlerin ortak operasyonunda yakılan çadırlar tekrar kuruldu. Amed Demokratik Platformu da bugün direniş alanını ziyaret ederek halka destek verdi. Burada yapılan açıklamada kalekollara verilen tepkilerin meşru olduğuna vurgu yapıldı.

ÖCALAN'IN MESAJI BEKLENİYOR

Emek Platformu'nun ardından bölgenin kontrolünü elinde tutan gençler bir açıklama yaparak PKK lideri Abdullah Öcalan'dan gelecek mesajı beklediklerini söylediler.
Direniş alanının etrafındaki tepelere PKK bayrakları asıldığı dikkat çekerken, karayolları tarafından kapatılan hendekler yeniden açılmış durumda. Ayrıca direniş alanına ulaşımı sağlayan karayolu da askeri araçların geçişini ve direniş alanına müdaheleyi engellemek için kapatılmış durumda.
Halk direniş alanında kendi yemeğini yaptığı alanda çok sayıda çadır kurulmuş durumda. Lice Belediye Başkanları ve BDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Zubeyde Zümrüt de direniş alanında bulunuyor.

ÖNCEKİ HABER

Öcalan standına silahlı saldırı: 4 kişi yaralandı

SONRAKİ HABER

Türk-İş: 1 Mayıs'taki "kıdem tazminatı" kararlılığı dikkate alınsın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa