01 Haziran 2014 06:00

‘Başındaki erkek’ katili oldu

‘Başında bir erkek olsun’ denilerek üçüncü kez evlendirilen 4 çocuk annesi Yıldız Etiker’in celladı ‘başındaki erkek’ oldu. Neredeyse her gün kocası, sevgilisi, babası tarafından öldürülen kadınlardan sadece birisiydi Yıldız. Banu Yaprak ve Meryem D. ise erkek kardeşleri tarafından öldürüldü.

‘Başındaki erkek’ katili oldu
Paylaş

Fatma KESKİNTİMUR
Kader BAYRAM
Gaziantep

‘Başında bir erkek olsun’ denilerek üçüncü kez evlendirilen 4 çocuk annesi Yıldız Etiker’in (33) celladı ‘başındaki erkek’ oldu. Neredeyse her gün kocası, sevgilisi, babası tarafından öldürülen kadınlardan sadece birisiydi Yıldız. Yıldız için kurulan taziye evinde gözyaşları döken yakınlarının anlattıkları Yıldız’ın acı dolu yaşam hikayesini de gözler önüne serdi. Yıldız Etiker’in öldürülmesinden sadece birkaç saat sonra da kız kardeşler Banu Yaprak (23) ve Meryem D. erkek kardeşleri tarafından öldürüldü. Gaziantep’te bir günde üç kadın hayatını kaybetti. İzmir’de de eski sevgilisini evinin kapısını kırarak basan bir kişi silahıyla kurşun yağdırdı.

BİR ‘YILDIZ’ DAHA KAYDI
Kendisinden 35 yaş büyük Vakkas Etiker’le 11 yıldır evli olan Yıldız, dört çocuk annesiydi. Yıldız’ın çileli ömrüne yine bu çileye neden olan kocası tarafından son verildi. Gece herkesin uyuduğu bir saatte silah sesine uyanan Yıldız’ın çocukları, elinde silah olan babalarına sadece “Sıkma anneme” diye yalvarabilmiş.
Taziye evinde acı ve öfke içerisinde yakınları anlatıyor Yıldız’ın hikayesini. Yıldız’ın ilk evliliğinden bir kız, bir erkek olmak üzere iki çocuğu var. Kocası bir fırında ekmek kuyruğunda beklerken maganda kurşunuyla öldürülüyor. Çocuklarıyla bir başına kalan Yıldız’a tek seçenek olarak yine bir başkasıyla evlenmesi gösteriliyor. İkinci kocasının da akli dengesinin olmadığı, kısa süre içinde anlaşılınca, yine bir başına kalıyor Yıldız. “Çocuklarına bakar diye evlendi bu yaşlı adamla” diyerek anlatıyor yakınları gözyaşları içinde. Üçüncü evliliğini de böylece kendisinden yaşça çok büyük olan Vakkas Etiker ile yapan Yıldız’ın bu evliliğinden de iki oğlu daha oluyor.

KIZI ÇOCUK GELİN Mİ OLACAK?
Yakınlarının anlattığına göre aslında Yıldız, hayatını kendi emeğiyle kazanıyor. Çocuk bakıcılığı yaparak evini geçindiren Yıldız, yine de “Başında bir erkek olsun” diye evlendirilmiş celladı olacak kocasıyla. Yıldız’ın henüz 16 yaşında olan kızı da, belki de benzer nedenlerle, çocuk gelin olmaya hazırlanıyor. Zaten cinayet aleti olan tüfek de bir hafta önce alınmış. Yıldız, “Bu tüfeği ne yapacaksın” diye sorduğunda kocasına “Kızın düğününde sıkacağım” yanıtını almış. Tartışmaların da düğün hazırlıklarına dair olduğu söyleniyor, alınan eşyaların nereden alındığını sorgulayan koca, Yıldız’a  “Parayı nasıl kazandığına” dair itham ve hakaretlerde bulunmuş. Bir hafta boyunca süren tartışmaların sonucu ise yine bir kadın cinayeti olarak kayda geçti.

ERKEK KARDEŞLERİ ÖLDÜRDÜ
GAZİANTEP’te ikinci kadın cinayet vakası da Güneş Mahallesi 47. Sokak’ta meydana geldi. Yılmaz D. kayınvalidesinin evinde kalan kız kardeşi Banu Yaprak (23) ve İzmir’den gelen kız kardeşi Meryem D. ile tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Yılmaz D. yanında getirdiği tabancayla kız kardeşlerine kurşun yağdırdı. Silah sesleri üzerine eve gelen mahalleliler iki genç kadının cansız bedeni ile karşılaştı. İki kardeşin cenazeleri otopsi için Gaziantep Adli Tıp Kurumuna kaldırılırken, kayıplara karışan Yılmaz D.’yi yakalamak için çalışmalar sürüyor.

ESKİ SEVGİLİ DEHŞETİ
İZMİR’in Konak ilçesinde, 33 yaşındaki E.S.Ç, eski sevgilisi 39 yaşındaki Kamuran K’nin evine kapıyı kırarak girdi. E.S.Ç, Kamuran K. ve yanında bulunan 37 yaşındaki Erdal Y.’ye kurşun yağdırdı. Kamuran K. ile Erdal Y. ağır yaralanırken, E.S.Ç. olay yerinden kaçtı. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

ÖNCEKİ HABER

Kağıt üzerinde kalan yasalara yenisini eklemek çözüm değil

SONRAKİ HABER

Çocuğuna istismarda bulunduğu öne sürülen babanın serbest kalmasına anneden tepki

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa