29 Mayıs 2014 17:50

Yüksek Hızlı Tren istasyonunda göçük: 6 işçi yaralı

Sakarya'nın Arifiye ilçesinde yapımı devam eden Yüksek Hızlı Tren İstasyonu'nun ikinci katında beton dökülürken çökme meydana geldi. Enkaz altından yaralı olarak çıkartılan 6 işçi hastaneye kaldırıldı. Doktorlar 3 işçinin duumunun ağır olduğunu söyledi.

Yüksek Hızlı Tren istasyonunda göçük: 6 işçi yaralı
Paylaş

Sakarya'nın Arifiye ilçesinde yapımı devam eden Yüksek Hızlı Tren İstasyonu'nun ikinci katında beton dökülürken çökme meydana geldi. Enkaz altından yaralı olarak çıkartılan 6 işçi hastaneye kaldırıldı. Doktorlar 3 işçinin duumunun ağır olduğunu söyledi.

Olay saat 17.26'da meydana geldi. Devlet Demiryolları'nın bölgedeki en büyük istasyonu olan Arifiye Tren İstasyonu'nda Yüksek Hızlı Tren seferlerine de uygun olarak yeni yapılan istasyon binasının ikinci katına beton dökülürken çökme meydana geldi. İnşaatta çalışanlardan 6 işçi beton yığınlarıyla birlikte aşağı düştü. Diğer işçilerle çevreden yetişenler hemen müdahalede bulunarak 6 işçiyi enkaz altından yaralı olarak çıkardı. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan işçilerden 3'ünun sağlık durumlarının ağır olduğu belirtildi.

Olay anında istasyon yakınında bulunan ve adını vermek istemeyen bir çalışan, çökmenin ikinci kata hazır beton dökülmesi sırasında meydana geldiğini, beton kalıpların birinci katı da çökerterek aşağıya indiğini, bu sırada 6 işçinin ikinci katta olduğunu söyledi. İlk anda, altta kalan işçiler de olduğu belirtilmesine rağmen, yapılan çalışmalarda enkaz altında başka işçi olmadığı anlaşıldı.

İŞÇİLERİN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

YHT'nin Arifiye İstasyonu inşaatı alanında enkaz kaldırma çalışmaları sürdürülürken, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Zeki Toçoğlu da gelip, yetkililerden bilgi aldı. Başkan Toçoğlu yaptığı açıklamada enkaz altında kalan işçilerin tamamının çıkarıldığını, her ihtimale karşı kurtarma ekiplerinin başka kalan olup olmadığının belirlenmesi için titiz incelemelerde bulunduğunu söyledi.

Bu arada hafif yaralanan bir işçi yapılan müdahalenin ardından taburcu edilirken, diğer işçiler Yunus Akgün, Mustafa Yaşar, Adem Budak, Ali İnci ve Osman Yaşar'ın hastanedeki tedavilerinin sürdüğü bildirildi.

Çökmenin neden meydana geldiği ise incelemeler sonunda belli olacak. (DHA)

TCDD: GÖÇÜKTE 6 KİŞİ YARALANDI, İNCELEME BAŞLATILDI

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Sakarya Arifiye’deki YHT gar inşaatında meydana gelen iskele göçüğünde 6 kişinin yaralandığını ve TCDD tarafından olay ve yüklenici firma hakkında inceleme başlatıldığını açıkladı.

Devlet Demiryolları’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün saat 17.26’da Devlet Demiryolları’nca ihale edilen ve özel sektör tarafından yapılan Arifiye Yüksek Hızlı Tren Gar inşasında, binanın ikinci katında iskele çökmesi olayı yaşandığı hatırlatıldı.
Olayda, inşaatta çalışan 6 işçinin yaralandığı belirtilirken, “Yaralılar Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştır. Konuyla ilgili TCDD tarafından olay ve yüklenici firma hakkında inceleme başlatılmıştır” denildi. (ANKA)
 


 

 

Hızlı tren istasyonu inşatının çökme anı

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gezi Parkı kapatıldı, anıtın çevresi bariyerlerle çevrildi

SONRAKİ HABER

Meral Akşener’den Erdoğan’a: Mektup rezaletine cevap bulmaya çalış

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa