Taraftar cinayeti davası: Kamera kayıtları izlenecek

Fotoğraf: Evrensel

Taraftar cinayeti davası: Kamera kayıtları izlenecek

Denizlispor Yeşil Cephe taraftar grubunun lideri Fatih Eroğlu’nun, 57 Gençlik grubu üyelerince öldürülmesi sonrası açılan dava tanıkların dinlenmesiyle devam etti.

Denizlispor Yeşil Cephe taraftar grubunun lideri Fatih Eroğlu’nun, 57 Gençlik grubu üyelerince öldürülmesi sonrası açılan dava tanıkların dinlenmesiyle devam etti. Davada tutuklu bulunan 57 Gençlik Taraftar Derneği Başkanı İ.S. ve dernek üyesi E.Ş’nin avukatları tahliye talep etti. Mahkeme heyeti İ.S’nin tahliye talebini oy birliği ile E.Ş’nin talebini ise oy çokluğu ile reddetti.
Duruşmada mahkeme heyeti iki tanığı dinledi. 57 Gençlik üyesi iki tanık, olay öncesinde arkadaşlarına yemek almak için dernek binasını terk ettiklerini anlattı. Olay öncesi ve olay sonrasında gördüklerine dair mahkeme heyetini bilgilendirdi. Sanıklardan İ.S de duruşmada, “Öldürmek isteseydim hepsini öldürürdüm. Öyle bir niyetim yoktu. Amacım korkutmaktı” şeklinde konuştu.
Denizlifutbol.com’un haberine göre duruşmada olay gününün değerlendirmeleri sırasında mesafeler konusunda sıkıntı yaşandı. Sanık ve mağdur avukatları mesafelerin doğru anlaşılamadığından şikayet etti. Davacı tarafın temsilcileri olay yerinde keşif yapılmasını istedi. Davanın ilerleyen sürecinde olay yerinde keşif yapılması bekleniyor.
Duruşmada mahkeme heyetinin olay günü yaşananları gösteren kamera kayıtlarını henüz izlemedikleri ortaya çıktı. Olay anına ilişkin önemli detayların yer aldığı kamera ve ses kayıtlarının incelenmesi için ara karar alındı. Bir sonraki duruşma tarihi ise 17 Temmuz olarak belirlendi. (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net