24 Mayıs 2014 00:43

Okmeydanı'nda gergin akşam

Okmeydanı'nda gerginlik bu akşam da sürdü. Dün Uğur Kurt ve Ayhan Yılmaz'ın ölümü sonrası bu akşam da mahallede çatışmalar yaşandı.

Paylaş

Okmeydanı'nda gerginlik bu akşam da sürdü.

Dün Uğur Kurt ve Ayhan Yılmaz'ın ölümü sonrası bu akşam da mahallede çatışmalar yaşandı.

Uğur Kurt'un cenazesinin memleketine gönderilmesi sonrası bir grup caddeyi trafiğe kapadı.

Polisin biber gazı ve tazyikli suyla müdahalesi sonrası çatışmalar şiddetlendi.

Polis, Piyale Paşa Caddesi ile Fevzi Çakmak Caddesi’ni emniyet şeridiyle kapattı.

Polisin biber gazlı saldırılarına grup, sokaklarda kurduğu barikatların arkasından misket ve molotofkokteylleriyle yanıt verdi.

Çatışmaların yaşandığı mahallelerde elektrikler kesilirken polis, basın mensuplarını da bölgeden uzaklaştırdı.

Okmeydanı'nda polisin çekilmesiyle eylem sonlandırıldı.

KADIKÖY

Polis, Boğa Meydanı'nda eylem yapan gruba müdahale etti.

Okmeydanı Cemevi önünde başına isabet eden kurşun sonucu yaşamını yitiren Uğur Kurt'un ölümünü protesto etmek için Kadıköy Altıyol'daki Boğa Meydanı'nda toplanan yaklaşık 150 kişilik grup, Bahariye Caddesi'ne doğru yürüyüşe geçti. Grup daha sonra Kadıköy Rıhtımı dolaşıp, tekrar Boğa heykelinin çevresinde toplandı. Sık sık sloganlar atan grup içinden yüzleri sarılı 7-8 kişi, yola molotof kokteylleri atmaya başlayınca, Söğütlüçeşme Caddesi'nde önlem alan Çevik Kuvvet polisleri gruba gaz bombası atarak müdahale etti. Bu sırada TOMA'dan da eylemci grubun üzerine tazyikli su sıkıldı. Bahariye Caddesi'ne kaçan grup, kendilerine gaz bombası atan polise havai fişeklerle karşılık verdi. Cadde üzerinde uzun süre polis ve eylemciler arasında kovalamaca yaşandı. Gerginlik, zaman zaman ara sokaklarda devam ediyor.

GAZİ'DE UĞUR KURT PROTESTOSU

Gazi Mahallesi'nde yaklaşık 50 kişilik grup yolu trafiğe kapatarak eylem yaptı. İsmetpaşa Caddesi'nde saat 21.00 sıralarında toplanan yaklaşık 50 kişilik grup, Okmeydanı Cemevi önünde silahla vurulan Uğur Kurt'un ölümünü protesto etti. Göstericiler, cadde üzerinde bulunan çöp konteynerlerini yola devirerek barikat kurdu ve bu barikatları ateşe verdi. Daha sonra polis ekiplerine taş ve molotof kokteylleri attı. Polis ekipleri de göstericilere tazyikli su ve gaz bombasıyla müdahale etti. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

‘Seçim olsa beni değil patronu seçerlerdi’

SONRAKİ HABER

Ekrem İmamoğlu: Gerekçeli karar milletin nezdinde sıfır hükmündedir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa