23 Haziran 2011 09:53

Koca dehşetinden kurtulan anne çocuklarına kavuştu

Balıkesir’de kocası tarafından iki gün boyunca kilitlendiği evde çeşitli işkencelere maruz kalarak tecavüze uğrayan Nurgül Ö. hastanede dört gün tedavi görmesinin ardından üç çocuğuna kavuştu. Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü’nden bir ekip, Nurgül Ö.’nün Refaip Esmer, Ey&

Koca dehşetinden kurtulan anne çocuklarına kavuştu

Paylaş

Nurgül Ö.’yü iki gün boyunca eve hapsedip plastik sopa, kerpeten, makas ve bıçakla ağır işkence yaptığı ve tecavüz eden Selami Ö. ise önceki gün Edremit’te yakalanmıştı. Zanlı, eşinden habersiz olarak 15 gün önce evden alarak Akçay’daki babasının evine yerleştirdiği çocuklarıyla birlikte polis aracıyla Balıkesir’e götürüldü. Savcı, üç çocuğun annesine teslim edilmesi talimatını verdi. Bunun üzerine çocuklar bulunduğu yerden alınarak evinde çocuklarını dört gözle bekleyen Nurgül Ö., çocuklarını görünce büyük sevinç yaşadı.

Çocuklarına kavuştuğu için çok sevinen Nurgül Ö., “Çocuklarımdan bir süredir ayrıydım. Ayrı kaldığım zamanın nasıl geçtiğini bir ben, bir de Allah bilir.” dedi. Kendisine yardımcı olanlara teşekkür eden Nurgül Ö., “Önemli olan bundan sonrası devlet bana ve çocuklarıma sahip çıksın. Devletim çocuklarımı bir okula gönderirse bunu kimse bilmesin, çünkü o insan bana, ‘Seni adam tutar, istediğim zaman öldürtürüm.’ diyordu. Kümes bile olsa razıyım, yeter ki gizli bir adresimiz olsun. Sadece devletin bize sahip çıkmasını istiyorum.” dedi.

‘AİLE OLARAK TRAVMA GEÇİRİYORUZ’

Nurgül Ö.’nün babası Ali O. ise ailesiyle birlikte travma geçirdiklerini söyledi. Önce kızına, ardından da torunlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Ali O., “Büyük bir sevinç ve üzüntüyü aynı anda yaşıyoruz. Travma geçiriyoruz. Allah, kimseye böyle bir olay yaşatmasın. Ben Cumhurbaşkanımız’a ve Başbakanımız’a seslenmek istiyorum. Bunun gibir birçok olay yaşanıyor. Bu tip insanlara karşı devlet kurumlarının pratikte daha erken müdahale etmesi gerekir. Medyaya yansıdıktan sonra devlet ayağa kalktı. Maalesef kurumlarımız çok ağır kalıyor. Ben 63 yaşında, 700 lira emekli maaşıyla hâlâ çocuklarını okutmaya çalışan bir babayım. Kızım ve torunlarımın elbette sonuna kadar arkasındayım ama maddi ve manevi gücüm buna yetmiyor. Devletin bu çocuklara sahip çıkması gerekir, bu çocuklar yarın topluma faydalı insanlar olacak.” diye konuştu. (İZMİR)

ÖNCEKİ HABER

‘Dağlıca’nın faturası bana kesildi’

SONRAKİ HABER

Diyanet'ten skandal kitap: Eğitim arttıkça dinden uzaklaşılıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa