23 Mayıs 2014 10:00

Sivas sanıkları sır olmadı ya?

Sivas Madımak'ta 35 kişinin yakılarak katledilmesine ilişkin dava Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye devam ediyor. Duruşmada yine sanıklar Murat Karataş, Eren Ceylan, Murat Sonkur'un yakalanmasına ilişkin bir gelişme olmadığı görüldü.

Paylaş

Sivas Madımak'ta 35 kişinin yakılarak katledilmesine ilişkin dava Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye devam ediyor. Duruşmada yine sanıklar Murat Karataş, Eren Ceylan, Murat Sonkur'un yakalanmasına ilişkin bir gelişme olmadığı görüldü. Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün görülen duruşmaya Sivas'ta yakınlarını kaybeden aileler ile Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Başkanı Müslüm Doğan katıldı.  Sanıkların yakalanmasına ilişkin daha hassas davranılması konusunda emniyetin uyarılmasını talep eden avukatlar, kırmızı bülten ve interpol aracılığıyla bir an önce yakalanmasını istedi.

DAVA 'İNSANLIĞA KARŞI SUÇLAR' KAPSAMINA ALINSIN

Mahkeme heyeti duruşmayı 17 Eylül 2014 tarihine erteledi. Duruşmaya ilişkin PSAKD Genel Başkanı Müslüm Doğan, "biz bu davanın 'insanlığa karşı suçlar' kapsamına alınmasını istiyoruz. Bu durum sonucunda davanın işleyişi ve samimiyeti anlaşılacaktır. Zamanaşımı ve sanıkların yakalanmaması da söz konusu olmayacaktır. O nedenle bu davanın bu suç kapsamına alınmasını istiyoruz. Katliamın insanlık vicdanında da aklanamayacağını  belirtmek istiyoruz" dedi. (Ankara/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Aydın’da liseliler Soma için yürüdü

SONRAKİ HABER

TGS İstanbul Şubesi yeni yönetimini belirledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa