23 Haziran 2011 05:33

YSK kararına karşı kepenkler açılmadı

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku Diyarbakır Milletvekili Hatip Dicle'nin vekilliğinin YSK tarafından düşürülmesine bölgedeki esnaflar da tepki gösterdi. Yüksekova, Bağlar, Cizre, Silopi ve Nusaybin'de esnaf, bugün kepenk açmayarak YSK'nin Dicle kararını protesto etti.CİZRE-SİLOPİYSK kararını protesto e

YSK kararına karşı kepenkler açılmadı

Paylaş


CİZRE-SİLOPİ

YSK kararını protesto etmek için esnaf, Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçelerinde bugün kepenk açmadı. Her iki ilçede, eczane ve fırınlar dışında esnaf, kepenk açmazken, ilçelerde, sessizlik hakim.

NUSAYBİN

Dicle'nin milletvekilliliğini düşürülmesini protesto eden Nusaybin esnafı, bugün kepenk açmadı. Eczaneler ve fırınlar dışında ilçedeki işyerleri kapalı bulunuyor.

YÜKSEKOVA

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde esnaf, Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku'nun Diyarbakır Milletvekili Hatip Dicle'nin vekilliğini düşürmesini protesto etmek için kepenk açmadı.  Eczane ve fırınların dışında iş yerlerinin kapalı olduğu ilçede yaşam durma noktasına geldi. Kepenklerin açılmaması üzerine polisler geniş güvenlik önlemi aldı.

BAĞLAR

Kepenk açmama protestosuna Diyarbakır'ın Bağlar İlçesi'ndeki esnaflar da katıldı. Bağlar İlçesi'nde esnaf bugün kepenk açmayarak YSK'nin kararını protesto etti. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Elazığ'da 5,4 büyüklüğünde deprem

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa