17 Mayıs 2014 22:06

Özdil’in Roboskî sendromu

Hürriyet Köşe Yazarı Yılmaz Özdil, Halk TV yayınında söyledikleriyle tepki çekti.

Paylaş

Hürriyet Köşe Yazarı Yılmaz Özdil, Halk TV yayınında söyledikleriyle tepki çekti.

Canlı yayına telefonla bağlanan Özdil, Soma’da meydana gelen kazayla ilgili “Olan bitene müstahaktır denilebilir. Türkiye Tayyip Erdoğan ile layığını bulmuştur” dedi. Yılmaz Özdil Roboskî katliamı yaşandığında da yazdığı köşe ile tepki toplamıştı Özdil Sayın Kaçakçı başlığı kullanarak yazdığı köşesinde “Sayın teröristle, sayın kaçakçı arasında katır tepmişe dönen devlet ne yapsın. Kaçağa gideni füzeyle vurmasın mı?” demişti

Özdil şimdi de Somalılar için söyledikleriyle tepki topladı

Furuatavni @Fecaatavni:  Y.Özdil ağzından ishal olmuş”diyorlar doğru mu ?
Seval @Demsiz_cay:  Y.Özdil i savunanlar maden işçilerinin akp mitingine gittiği için ölümlerinin müstehak olduğunun düşünen çağdaş yobazlardır.
Rüzgar Deniz [email protected]_dnz Y.özdil AKP’ye oy verenlere ölümü hak görürAKP kendisine oy vermeyenleri öteki yapr!Bir madalyonun iki yüzü onlar !!!
Türkân Çatal @turkancatal  Y.Özdil ‘e Turkiye’nin aydin yuzu diyene sadece gulerim. Kendisi irkci bir kisiliktir, o kadar. Keza Roboski’yi hatirlamak yeterli.
esra ipek uçar @esraipekucar:  Gün boyu kaç konuşmayı ağzım açık seyrederken Y.Özdil’in aklını kaybettiğini duyacağımı tahmin etmemiştim. Onun acısı en büyüğü herhalde.
Cemre Nur Meleke @CemreNurMeleke: BB nın mitingine gitti diye sen ölen işçiye müstehaktır(!) diyorsan, Erdoğan’ın iğrenç zihinsel yapısından senin ne farkın kalıyor Y.Özdil?!
CİWËRDËGÎZÎR @Argonomik:  Y.Özdil’in halk tv de  “bu madenciler akp nin mitingine gittiği için müstehak olmuş” dediği anda insanlığımdan utandım tv yi kapadım. 


BEDELİ ÖDEMEK DURUMUNDADIR

Enerji Bakanı Taner Yıldız da, Yilmaz Özdil’in sözlerine tepki gösterdi. Yıldız, “Bir adam çıkıyor müstahaktır diyor. Ben 75 milyon yaralı diyordum. 1 kişiyi çıkarın. Demek ki bu adam yaralı değilmiş. Böyle bir cümle kabul edilemez. İnsafsızlığa tahammül edemeyiz. Bedeli ödenmek durumundadır. Burada hayatını kaybeden işçi kardeşlerimiz adına söylüyorum” ifadeleriyle tepki gösterdi.  (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Karadon\'da ölen 30 madenci anıldı

SONRAKİ HABER

SMF'den "Dersim" açıklaması: Sıradan bir isim tartışmasına indirgenemez

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa